RADIO7

#добреналаштоване

NASA формує групу для розслідування інциденту з модулем МКС «Наука»

NASA формує групу для розслідування інциденту з модулем МКС «Наука»

Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) створює експертну групу, яка займеться розслідуванням інциденту з модулем «Наука» на Міжнародній космічній станції (МКС). Ця група співпрацюватиме з російською стороною, йдеться в поширеній в четвер заяві американського відомства. Управління створює групу фахівців для з’ясування обставин ненавмисного включення двигунів модуля.

«Відповідно до політики NASA формується група з розслідування для оцінки діяльності. Будуть визначені склад команди і масштаб розслідування», – йдеться в повідомленні NASA. Ця група аналізуватиме доступні дані, співпрацювати з російською стороною «по будь-якій інформації, яка їм потрібна для оцінки». Також експерти координуватимуться з іншими міжнародними партнерами.

Багатоцільовий лабораторний модуль «Наука»
Багатоцільовий лабораторний модуль «Наука»

Нагадаємо, 29 липня російський багатоцільовий лабораторний модуль «Наука» пристикувався до МКС. Після стикування мимовільно включилися двигуни, через що МКС «закрутило» на 540 градусів. Причиною нештатної ситуації назвали збій програми, екіпаж не постраждав.

Двигуни модуля «Наука» включилися після стикування зі станцією МКС через проблеми, які пов’язані з алгоритмами системи управління. Про це повідомив глава держкорпорації «Роскосмос» Дмитро Рогозін в ефірі YouTube-каналу «Соловйов Live». «Там були проблеми, пов’язані з алгоритмами системи управління. І все передбачити, як [себе] поведе вся система, було дуже складно», – сказав Рогозін.

Раніше глава «Роскосмосу» як можливу причину того, що сталося називав людський фактор, який міг виникнути через ейфорію і розслаблення співробітників. «Можливо, хтось з операторів просто не врахував, що, може бути, система управління самого блоку продовжить себе коригувати», – говорив він. Занадто рано почали святкувати?

Як повідомили в NASA, станція зробила майже півтора обороту. «Майже всі обертання були по тангажу. Станція зробила майже 1,5 обороту, а потім півоберта, щоб повернутися в початкове положення», – розповів керівник польоту американського сегмента МКС Зебулон Сковіль.

Багатоцільовий лабораторний модуль «Наука»
Багатоцільовий лабораторний модуль «Наука»

Генконструктор РКК «Енергія», керівник польотів російського сегмента МКС Володимир Соловйов назвав причиною включення двигунів короткочасний збій програмного забезпечення. «Модуль, мабуть, сам не міг «повірити», що він вже зістикувався. Коли приводили в початковий стан систему управління модуля, то вона вирішила, що ще знаходиться у вільному польоті, і не зрозуміла, що відбувається. Спрацював алгоритм безпеки, що включає двигун», – пояснив виконавчий директор «Роскосмосу» з пілотованих космічних програм Сергій Крикальов.

До слова, після невдалого стикування модуля «Наука» з МКС його головний конструктор Олександр Кузнєцов був доставлений в лікарню з діагнозом інсульт. Про це заявило джерело в ракетно-космічній галузі. Кузнєцов керував усім процесом підготовки до запуску модуля.

Хай там як, тепер ситуацію з’ясовуватиме спеціальна комісія NASA. Слідкуйте за нашими оновленнями.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply