RADIO7

#добреналаштоване

Геолокація пацієнта: медики «швидкої» отримали від Британії мобільний додаток

Геолокація пацієнта: медики «швидкої» отримали від Британії мобільний додаток

Велика Британія надала Україні можливість безоплатно імплементувати в систему екстреної медичної допомоги додаток GoodSAM, який допоможе швидше забезпечувати допомогою пацієнтів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я, передає Укрінформ.

“За допомогою цього додатку українські лікарі екстреної медичної допомоги (ЕМД) зможуть з точністю до 20 метрів отримувати геолокацію абонента, що здійснює виклик бригади екстреної медичної допомоги (навіть за відсутності у нього додатку)”, – йдеться у повідомленні.

В МОЗ наголошують, що це надзвичайно важливо під час війни, оскільки наразі на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості, де перебувають. Через це наявні непоодинокі випадки, коли без сторонньої допомоги людина не може чітко надати свої координати, телефонуючи на «103».

Також, за необхідності, медики зможуть підтримувати з абонентом, що звернувся по допомогу, відеозв’язок.

Під час відеозв’язку лікарі можуть здійснювати консультації, надавати необхідні рекомендації і навіть виміряти частоту дихання та пульсу пацієнта. Це особливо важливо у випадках, коли доступ до пацієнта – за різних обставин (розбиті шляхи, надзвичайна віддаленість тощо) – ускладнений або потребує великого проміжку часу.

Окрім цього, за допомогою додатку можливо створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність.

Наразі додаток GoodSAM запроваджується у регіонах, зазначили у МОЗ.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply