RADIO7

#добреналаштоване

Зеленський, дипломати і Генштаб: Резніков розповів, як Україна формує запит на зброю

Зеленський, дипломати і Генштаб: Резніков розповів, як Україна формує запит на зброю

Роботу з отримання зброї очолює Президент України Володимир Зеленський, а запит на зброю формує Генеральний штаб Збройних сил України.

Як передає Укрінформ, про це міністр оборони України Олексій Резніков повідомив у Фейсбуці.

За його словами, на прикладі отримання зброї дуже наочно видно, що це – командна робота, яку очолює Президент України Володимир Зеленський. До неї активно залучені Кабінет Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та Офіс Президента під керівництвом Андрія Єрмака.

“Запит на зброю формує Генеральний штаб ЗСУ. Після чого з ним працюють команди Міноборони, аташе з питань оборони та дипломати Дмитра Кулеби. Цей запит змінюється в залежності від потреб та перебігу бойових дій”, – повідомив Резніков.

Отримані озброєння і техніку Міністерство оборони централізовано передає на склади Збройних сил України. Розподіл здійснює командування ЗСУ, оскільки саме воно бачить загальну картину, формує задум операцій і визначає пріоритети, зауважив міністр.

Резніков нагадав, що для отримання озброєння командири мають звертатися до Командування сил логістики.

Міноборони вже виконало початковий запит від Збройних сил на 90% по артилерії калібру 155 мм, і а 100% початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів, але при зміні обставин на полі бою потреба зростає, підкреслив міністр.

“Генштаб реагує на зміну оперативної обстановки – Міноборони змінює завдання своїй команді відповідно до запитів ГШ. Вже маємо чіткий план поставок артилерії до кінця липня”, – повідомив очільник Міноборони.

Резніков нагадав, що нещодавно була оголошена важлива новина – американські та британські партнери вирішили надати Україні реактивні системи залпового вогню, й українські воїни вже навчаються ними управляти.

“Я провів багато дискусій з іноземними колегами, щоб запустити завчасну підготовку команд для різних типів зброї, по яких ще немає політичних рішень. Навчання за деякими позиціями почалося ще у березні. Зараз підготовку проходять чи розпочнуть найближчим часом понад 1,5 тисячі наших військових”, – заявив він.

За словами міністра, Україна отримала від партнерів, придбала на ринку, виготовила та передала Збройним силам значну кількість зброї. Її вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі.

Також Резніков пообіцяв найближчим часом докладно розповісти про речове, грошове забезпечення ЗСУ, засоби індивідуального бронезахисту та систему управління.

Як повідомляв Укрінформ, 1 червня Президент США Джо Байден підтвердив, що Сполучені Штати надають Україні системи реактивного залпового вогню HIMARS та боєприпаси до них, які забезпечать оборону української території від наступу російських агресорів.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply