RADIO7

#добреналаштоване

ЄС виділив €20 мільйонів для підтримки українських стартапів

ЄС виділив €20 мільйонів для підтримки українських стартапів

Європейський Союз започаткував програму підтримки українських стартапів вартістю 20 мільйонів євро, яка в умовах агресії росії проти України має підтримати новаторів, дослідників та інноваційний малий бізнес в Україні.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської комісії.

«Європейська комісія започаткувала амбітну програму на 20 мільйонів євро для підтримки української інноваційної спільноти. Завдяки цільовим додаткам до програми діяльності Європейської ради інновацій (EIC) ця нова ініціатива дозволить підтримати принаймні 200 українських високотехнологічних стартапів на суму до 60 000 євро для кожного», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, Європейська рада інновацій надасть українським дослідникам нефінансову підтримку, яка включає консультаційну та обмін кращим досвідом. Це дозволить українським новаторам увійти до європейської інноваційної екосистеми, відкриє для них нові ринки та можливості в рамках різноманітних європейських фінансових інструментів.

“Продовжуючи боротьбу проти російської військової агресії, для України важливо дивитися у майбутнє. Країна має живе інноваційне середовище та величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Дуже важливо зберегти таку економічну спроможність, дозволити українському інноваційному сектору надалі зростати та продовжити інтеграцію до Європейської інноваційної екосистеми», – зауважила з цього приводу президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Як зазначають у Єврокомісії, навіть в умовах розв’язаної росією війни Україна має живе інноваційне середовище, до якого залучені більше 1600 високотехнологічних стартапів, які в перспективі можуть стати двигуном для відновлення та розвитку усієї економіки України.

Як повідомлялося, у 2002 році була укладена угода між ЄС і Україною про співробітництво у галузі досліджень та інновацій. З 2015 року Україна була повністю асоційована до європейської програми досліджень та інновацій Horizon 2020.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply