RADIO7

#добреналаштоване

Доведена можливість використання ракетних баків з вуглепластика

Доведена можливість використання ракетних баків з вуглепластика

Ракети майбутнього можуть літати з баками, зробленими з легкого пластика, армованого вуглецевим волокном, завдяки новаторським дослідженням, проведеним в рамках підготовчої програми Європейського космічного агентства (ESA) для майбутніх пускових установок.

Ґрунтуючись на раніших дослідженнях, компанія MT Aerospace продемонструвала нову конструкцію невеликого резервуара, виготовленого з унікального пластика, армованого вуглецевим волокном (CFRP), який не тільки герметичний для рідкого водню, але також сумісний з рідким киснем, без використання металевих вкладишів. Резервуар, зроблений виключно з вуглепластика, набагато легше металу, вимагає меншої кількості деталей і, отже, швидше і дешевше у виробництві.

rocket-tanks-of-carbon
14 травня 2019 MT Aerospace і ArianeGroup підписали контракти з ESA на розробку Phoebus, прототипу високооптимізованого верхнього ступеня чорного кольору. Верхні ступені ракет зазвичай виготовляються з алюмінію, але перехід на вуглецеві композити знижує вартість і може дати дві тонни додаткового корисного навантаження.

Це важливе досягнення, оскільки зазвичай для зберігання кріогенного палива, такого як це, яке охолоджується до -253 ° C, потрібні резервуари з металевими вкладишами, щоб зробити їх герметичними, з композитною зовнішньою оболонкою або без неї. Метал герметичний, і щоб відтворити ті ж властивості з вуглецевим композитом, треба було складне переплетення з чорного вуглецевого волокна і спеціальної смоли. Матеріал витримував кріогенні температури, цикли тиску і хімічно активні речовини в ході ряду окремих випробувань.

rocket-tanks-of-carbon
Випробування показують, що легкий пластик, армований вуглецевим волокном, досить міцний, щоб замінити метал, який використовується в конструкціях верхніх ступенів ракет.

Після цих перших випробувань незабаром будуть побудовані малогабаритні демонстраційні резервуари з вбудованим тепловим захистом для подальших випробувань. Зібрані дані будуть використані для розробки повномасштабного зразка майбутнього високооптимізованого верхнього ступеня під назвою Phoebus. Він матиме резервуари для водню і кисню діаметром 3,5 м, тепловий захист, елементи конструкції і використовуватиме нові технології в авіоніці, конструкціях і силовому обладнанні.

Демонстраційний зразок Phoebus буде протестований з кріогенними рідинами у 2023 році, щоб підтвердити функціональні характеристики технологій і нові економічні методи виробництва в рамках нового контракту на просування розробки високооптимізованих верхніх ступенів.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply