RADIO7

#добреналаштоване

Німецький космічний телескоп зафіксував найповнішу карту чорних дір за всю історію

Німецький космічний телескоп зафіксував найповнішу карту чорних дір за всю історію

Рентгенівський космічний телескоп eROSITA зробив знімки, які привели до створення найповнішої на сьогодні карти чорних дір і нейтронних зірок.

eROSITA використовує інструменти для виявлення рентгенівських променів для захоплення зображень з його місця розташування в точці Лагранжа 2. Точка Лагранжа 2 вважається стабільною точкою між Землею і Сонцем, де гравітаційні сили цих двох знаходяться в рівновазі.

eROSITA
Карта чорних дір Чумацького Шляху (натисніть для збільшення)

Чорні діри і нейтронні зірки нелегко захопити, оскільки вони не випромінюють світло у видимому діапазоні довжин хвиль і залишаються невловимими для оптичних телескопів. Рентгенівський космічний телескоп, такий як eROSITA, дозволив отримати зображення таких об’єктів у Всесвіті.

Німецький рентгенівський космічний телескоп eROSITA запущений у 2019 році розглядають в якості «першого космічного рентгенівського телескопа, здатного візуалізувати все небо». «З початку спостережень за допомогою рентгенівського телескопа наприкінці 2019 ми були вражені високоякісними даними, які вже привели до численних астрономічних відкриттів і проривів», – говорить головний дослідник eROSITA Андреа Мерлоні. Ці астрономічні відкриття і прориви включають «гігантські рентгенівські бульбашки, які виходять з центру Чумацького Шляху».

eROSITA
eROSITA Космічний телескоп

Відповідно до прес-релізу MPE, з моменту свого запуску телескоп «сканує все небо і створює рентгенівські карти всього неба». Ці карти стали можливі завдяки високоякісним дзеркалам космічного телескопа, великому полю огляду і чутливим камерам.

З жовтня 2019 року рентгенівський космічний телескоп eROSITA виконав три огляди всього неба, які відображають джерела рентгенівського випромінювання. Ці джерела включають чорні діри, нейтронні зірки і скупчення галактик. Чорні діри, розташовані в інших галактиках, складають 77% цих джерел. Очікується, що рентгенівський космічний телескоп eROSITA продовжить зйомку всього неба до 2023 року.

Інші рентгенівські космічні телескопи

Рентгенівський космічний телескоп eROSITA є «першим великим телескопом з фокусуванням рентгенівських променів, оптимізованим для зйомок». Однак це не перший космічний рентгенівський телескоп, який коли-небудь побував у відкритому космосі.

NASA's Chandra X-ray Observatory
NASA’s Chandra X-ray Observatory

Інші рентгенівські космічні телескопи включають XMM-Newton Європейського космічного агентства (ESA) і рентгенівську обсерваторію Chandra Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA). Рентгенівська обсерваторія XMM-Newton і Chandra від eROSITA відрізняється тим, що перші два космічних телескопа можуть спостерігати тільки невеликі ділянки Всесвіту.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply