RADIO7

#добреналаштоване

ЄС визнав українські COVID-сертифікати у застосунку «Дія»

ЄС визнав українські COVID-сертифікати у застосунку «Дія»

Сьогодні стало відомо, що Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку «Дія» відповідають європейським. Це означає, що українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила коронавірусна пандемія. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

У відомстві пояснюють: COVID-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджуватиме статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Сертифікат з’явиться поруч з іншими цифровими документами в Дії. Як сказано на сайті Європейської комісії, країни Євросоюзу будуть готові приймати українські COVID-сертифікати з 20 серпня.

На цей час Україна визнала такі вакцини, як Pfizer, Moderna, CoronaVac, AstraZeneca, Vaxveria (AstraZeneca), CoviShield, Janssen (Johnson & Johnson).

«Дія»

Також зазначається, що 20 серпня Мінцифри, МОЗ, віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України спільно з головою Представництва ЄС в Україні проведуть брифінг під час якого розкажуть про проєкт, його технічну частину, про те як все буде працювати та коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами в «Дії». Рішення про еквівалентність українського COVID-сертифіката до європейського розміщено на сайті Єврокомісії. Запитання до спікерів можна поставити в цій формі до 08:00 20 серпня.

«Дія»

Нагадаємо, з 1 липня Міністерство цифрової трансформації запустило бета-тестування COVID-сертифікату в застосунку Дія. Громадяни, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, можуть згенерувати в застосунку Дія цифрову версію COVID-сертифікату. Повноцінний запуск їх функціоналу відбудеться після технічної перевірки з боку ЄС.

«Рішення Європейської комісії свідчить про високу довіру до України, а також робить подорожі українців в Європу доступними», – сказав Шмигаль.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply