RADIO7

#добреналаштоване

У загибелі китайського супутника винна російська ракета

У загибелі китайського супутника винна російська ракета

Загадкова поломка супутника Yunhai 1-02 в березні, ймовірно, розкрита. Викинуті залишки старої російської ракети, схоже, врізалися в китайський супутник, що є зловісною ознакою прийдешніх подій на нашій все більш захаращеній низькій навколоземній орбіті.

22 березня 2021 США повідомило про руйнування Yunhai 1-02 – китайського військового супутника, запущеного у вересні 2019 року. Поломка сталася чотирма днями раніше, і було не відразу зрозуміло, чому цей супутник, якому менш як два роки, раптом зіткнувся з такою катастрофічною несправністю.

chinese satellite

Джонатан Макдауелл, дослідник з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, припустив, що шматок космічного сміття врізався в китайський супутник. В оновленому каталозі космічного сміття, складеного Космічними силами США, з’явився запис про об’єкт 48078, який є уламком російської ракети Зеніт-2, запущеної у 1996. Цей об’єкт внесено у каталог з позначкою «зіткнувся із супутником».

Звіривши нові дані з наявними, Макдауелл виявив, що частина російської ракети і супутник Yunhai 1-02 знаходилися на відстані 1 км один від одного саме в той день і в той самий час, коли супутник розпався на частини. Можливо вони перебували і ближче, а враховуючи величезну швидкість польоту, будь-який контакт між цими об’єктами привів би до руйнування. За словами Макдауелла, в результаті зіткнення утворилося 37 нових уламків, внесених в оновлений каталог, хоча він додав, що, ймовірно, є й інші частини, які не внесені до списку.

За словами Макдауелла, все-таки зіткнення не було справжньою космічною катастрофою, тому що з березня супутник кілька разів міняв орбіту, що говорить про те, що Китай все ще керує супутником. «Це дуже серйозно», – говорить Макдауелл. «Ця ситуація говорить нам про те, що такі невеликі зіткнення стають нашою реальністю – ми будемо спостерігати їх все більше і більше».

chinese satellite

Розмір уламка об’єкта 48078 невідомий, але, швидше за все, його ширина становить від 5 до 30 см, сказав Макдауелл. Він пояснив, що зіткнення в космосі з невеликим об’єктом такого розміру пошкодить супутник, але не знищить його повністю. Невеликі об’єкти все частіше з’являються на орбіті, тому можна очікувати більше подібних інцидентів, і дійсно, ми вже спостерігаємо приблизно один такий випадок на рік.

Над Землею кружляє величезна кількість космічного сміття. За оцінками Європейського космічного агентства, наразі на навколоземній орбіті знаходиться 900 тис. об’єктів розміром від 1-10 см і 34 тис. об’єктів розміром понад 10 см.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply