RADIO7

#добреналаштоване

ЄК розпочинає антимонопольне розслідування проти Google

ЄК розпочинає антимонопольне розслідування проти Google

Google є впливовою компанією, яка має доступ до вражаючої кількості споживчої інформації по всьому світу. Такі програми, як Gmail, YouTube, Google Assistant, є важливою частиною цифрового повсякденного життя для мільйонів людей і збирають багато даних про активність кожного облікового запису.

Екосистема сервісів компанії також включає браузер Chrome та Android, найпопулярнішу операційну систему для смартфонів. Технологічного гіганта часто критикували за збір, зберігання та передачу конфіденційної інформації третім особам. ЄС наклав на Google великі штрафи і продовжує активно контролювати діяльність компанії.

Проблеми на континенті, як видається, продовжуються, оскільки Європейська комісія (ЄК) офіційно розпочинає антимонопольний позов проти одного з найбільших брендів у технологічній галузі. Конкретною причиною дій ЄК є рекламні технології пошукового гіганту.

Розслідування встановить, чи порушує компанія чинне законодавство про конкуренцію. Буквально кілька тижнів тому ЄС розпочав подібну процедуру проти Facebook за несправедливі реальні практики.

Що саме порушує Google

Регулятори проводять неформальні консультації по цій справі майже два роки і готові перейти до завершальної стадії розслідування. Антимонопольні органи перевірятимуть, чи алгоритми Google навмисно просувають послуги компанії за рахунок конкуруючих продуктів.

Слідство буде шукати докази того, що Google не надає доступ до даних, які збирає для своїх користувачів. Натомість компанія використовує їх для власної вигоди та націлювання оголошень. Європейський комісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер запевнила, що компроміси з принципами добросовісної конкуренції не відбуватимуться.

Згідно з обвинувальним висновком, Google підтримує практики збору даних та отримання прибутку від реклами, але також продає рекламний простір і виступає в ролі рекламного посередника. Таким чином, компанія контролює всі стадії та порушує природні ринкові принципи конкуренції.

Аудит включатиме діяльність Ad Manager, YouTube, Google Display, Google Ads, DV360 та платформ AdX компанії, які, на думку регуляторів, маніпулюють рекламним процесом для отримання фінансового прибутку.

Джерело.

Leave a Reply