RADIO7

#добреналаштоване

Відсьогодні електронні паспорти в Україні прирівняні до паперових

Відсьогодні електронні паспорти в Україні прирівняні до паперових

Відтепер в Україні набув чинності закон, який прирівняв електронні та паперові паспорти – тепер е-паспорти стають повним аналогом паперового та пластикового.

Президент країни Володимир Зеленський підписав документ ще у квітні, тоді ж в Офісі президента повідомили, що він запрацює з 23 серпня. Закон закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів.

«Це дозволить використовувати цифрові документи під час подорожей залізницею або літаком в межах України, під час медичного обслуговування або банківських операцій, для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти, при придбанні товарів в магазині і для підтвердження особи на запит поліції і правоохоронних органів», – пояснюють фахівці.

Дія

Е-паспорта доступні тим українцям, які мають ID-карту або біометричний закордонний паспорт. Документ захищений від підробок, простий в отриманні і зручний у використанні. Звісно, якщо комусь зручніше продовжувати користуватися паперовим документом, то він має повне на це право. Верховна Рада проголосувала за закон 30 березня. Документ підтримали 302 народних депутата.

Щоб отримати е-паспорт, треба завантажити Дію та пройти електронну ідентифікацію, автоматично відбувається запит до демографічного реєстру та вам відображаються ваші дані у вигляді цифрового паспорту та QR-коду на зворотній стороні.

Зчитування інформації з цифрового паспорту громадянина відбувається через функцію «Поширити» у Дії, яка дозволяє поділитися копією цифрового паспорту. Є кілька способів – коли сканують ваш QR-код або ви скануєте спеціальний QR-код, після чого на ваш смартфон надходить сповіщення, хто саме запитує дані паспорту. Ви підтверджуєте свою згоду електронним підписом і надаєте копію. Кожна така копія зберігає електронний слід – в яку дату та час і кому саме надано копію.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply