RADIO7

#добреналаштоване

Відкриття МТІ може надати нові знання про антиречовину у Всесвіті

Відкриття МТІ може надати нові знання про антиречовину у Всесвіті

Фізики з Массачусетського технологічного інституту і інших установ по всій країні успішно виміряли крихітний вплив нейтрона на радіоактивну молекулу. Ви можете уявити собі порошинку в грозовій хмарі, щоб зрозуміти, наскільки малий нейтрон в порівнянні з розміром молекули, всередині якої він знаходиться. Щоб виміряти вплив нейтрона на радіоактивну молекулу, команда розробила новий метод, що дозволяє виробляти і вивчати короткоживучі радіоактивні молекули з числом нейтронів, яке можна точно контролювати.

Команда вручну відібрала кілька ізотопів однієї і тієї ж молекули, кожен з яких має на один додатковий нейтрон більше в порівнянні з наступним. Була виміряна енергія кожної молекули, і команда змогла виявити дуже маленькі і майже непомітні зміни розміру ядра через вплив одного нейтрона. Команда каже, що здатність бачити такі невеликі ядерні ефекти передбачає, що у них є шанс виявити радіоактивні молекули на предмет пошуку ще тонших ефектів, наприклад, викликаних темною матерією.

Цей метод також може дозволити їм вивчити ефекти нових джерел порушень симетрії, пов’язаних з деякими загадками сучасного Всесвіту. Дослідник Рональд Фернандо Гарсіа Руїс, доцент кафедри фізики Массачусетського технологічного інституту, говорить, що якщо закони фізики настільки симетричні, як передбачалося, Великий вибух повинен був створити матерію і антиречовину в рівних пропорціях. Однак більша частина того, що бачать вчені, – це матерія, яка містить тільки одну мільйонну частку антиречовини. Ці кількості означають, що є порушення найфундаментальніших симетрій фізики, яке вчені не можуть пояснити за допомогою того, що ми знаємо нині.

neutron

Він каже, що тепер у вчених є можливість вимірювати порушення симетрії за допомогою важких радіоактивних молекул, які надзвичайно чутливі до ядерних явищ. Це може дати відповідь на одну з найбільших загадок, пов’язаних зі створенням Всесвіту.

Джерело.

Leave a Reply