RADIO7

#добреналаштоване

DARPA розробляє камеру, що імітуватиме людське око

DARPA розробляє камеру, що імітуватиме людське око

Американське агентство з перспективного військового розвитку (DARPA) розпочало проект FENCE, намагаючись зробити камери компʼютерного зору більш ефективними. Технологія імітуватиме спосіб, яким людський мозок обробляє інформацію.

Сучасні камери обробки зображень стають все більш досконалими. Вони можуть захоплювати зображення з високою роздільною здатністю та відстежувати обʼєкти з високою точністю. Але це досягається обробкою великих обсягів даних, що витрачає багато часу та енергії.

Bionic eye

Ці камери добре справляються з відстеженням переміщення обʼєктів на одному фоні, але в складних умовах звичайні системи менш ефективні при аналізі інформації. За допомогою програми FENCE вчені DARPA сподіваються створити інтелектуальні системи обробки даних, що імітують процеси, які відбуваються в мозку людини.

Розумні алгоритми різко зменшать обсяг даних, які потрібно обробити, ігноруючи незначні частини зображення. Замість того, щоб займатися цілою сценою, FENCE зосереджується лише на зміні окремих пікселів.

DARPA camera eye

Для досягнення цієї мети дослідницька група працює над новою матрицею фокусування інфрачервоного малого енергоспоживання, асинхронною інтегральною схемою для зчитування та обробним шаром, який допомагає визначати відповідні просторові та часові сигнали.

Також будуть потрібні нові алгоритми для обробки складних змінних фонових даних. В результаті дослідники сподіваються отримати сенсор, який споживатиме менше 1,5 Вт енергії. Оскільки нові технології націлені на військові програми, включаючи автономні транспортні засоби, робототехніку та технології спостереження, сенсори повинні бути гнучкими та адаптованими.

Джерело.

Leave a Reply