RADIO7

#добреналаштоване

У сфері захисту прав людини Україна рухається назад

У сфері захисту прав людини Україна рухається назад

В Україні у 2018 році сталася велика кількість нападів на критиків влади та активістів, проте уряд не робив достатніх зусиль для попередження таких нападів та покарання винних.

Про це йдеться в щорічній доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

Зазначається, що в минулому році українська влада дотримувалася курсу на обмеження свободи висловлення думок, свободи інформації та свободи ЗМІ, виправдовуючи такий підхід необхідністю протистояти російській агресії та пропаганді Кремля.

«У сфері захисту прав людини Україна рухається назад. Перед виборами виборці мають вимагати від кандидатів і від уряду гарантій захисту прав, а також замислитися, які можуть бути наслідки неналежного реагування держави на прояви націоналістичного насильства», — наголосила заступниця директора HRW у Європі та Центральній Азії Рейчел Денбер.

За даними правозахисників, український уряд також недостатньо протистояв зростаючому насильству стосовно меншин, зокрема ромів та представників ЛГБТ.

«З боку угруповань, що сповідують насильство та дискримінацію стосовно меншин, мали місце десятки випадків нападів, погроз або залякувань», — йдеться в доповіді.

Human Rights Watch зазначає, що на більшість таких випадків поліція не реагувала та не проводила належних розслідувань.

«Влада також не проводила ефективного розслідування численних випадків нападів на антикорупційних та інших громадських активістів і правозахисників. У листопаді антикорупційна активістка Катерина Гандзюк, яку в липні облили кислотою, померла від отриманих опіків», — йдеться в доповіді.

Крім того, в Human Rights Watch нагадали, що попри неодноразові обіцянки президента Петра Порошенка, в Україні продовжує діяти закон, який зобов’язує антикорупційних активістів та журналістів декларувати свої статки.

Раніше послиня Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що вбивство Катерини Гандзюк змусило засумніватися у змінах в Україні та її суспільстві.

Нагадаємо, 11 грудня голова Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов у своєму блозі опублікував статтю, в якій розкритикував Урядову уповноважену з гендерної політики Катерину Левченко. Вона заявила, що звернеться до СБУ через заклики обласних і місцевих рад захистити «інституцію сім’ї» в Україні, зокрема, шляхом заборони маршів рівності та ухвалення закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

Також Турчинов запропонував замінити «гендер» на «стать», не ухвалювати Стамбульську конвенцію в Україні, підтримати рішення місцевих рад про заборону маршів рівності та порівняти ЛГБТ-активістів з «русским миром».

Джерело: https://hromadske.ua/posts/u-sferi-zahistu-prav-lyudini-ukrayina-ruhayetsya-nazad-dopovid-human-rights-watch

Makhanets Alex

    Leave a Reply