RADIO7

#добреналаштоване

Багатотисячні протести в Афінах: у сутичках з поліцією постраждали 30 людей

Багатотисячні протести в Афінах: у сутичках з поліцією постраждали 30 людей

В Афінах на багатотисячній акції протесту проти угоди про перейменування сусідньої Македонії сталися сутички з поліцією. Щонайменше 30 людей дістали поранення.

У столиці Греції на протести вийшли близько 60 тисяч людей. Частина з них автобусами приїздила з інших міст. Демонстранти виступили проти рішення грецького парламенту ратифікувати угоду зі Скоп’є, згідно з якою Македонію перейменують у Республіку Північну Македонію. Тисячі людей вийшли на протести на центральну площу Афін, 20 січня 2019

Протестувальники кидали димові шашки та каміння в поліцію, остання — застосувала сльозогінний газ. Під час сутичок група невідомих напала на фотокореспондента. Його госпіталізували з травмами голови. Також у журналіста вкрали камеру.

Колишній прем’єр Греції Антоніс Самарас назвав масові протести «демонстрацією демократії» у країні. Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.  На початку березня 2018 року тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни. Питання назви країни дуже важливе для людей як в Македонії, так і в Греції, позаяк стосується самоідентифікації.

Джерело:

https://hromadske.ua/posts/bagatotisyachni-protesti-v-afinah-u-sutichkah-z-policiyeyu-postrazhdali-30-lyudej

Makhanets Alex

    Leave a Reply