RADIO7

#добреналаштоване

У Молдові дефіцит електроенергії становитиме 74%, громадян просять економити

У Молдові дефіцит електроенергії становитиме 74%, громадян просять економити

У Молдові у вівторок, 29 листопада, очікується дефіцит електроенергії у розмірі близько 74%, у зв’язку з чим громадян закликають заощаджувати електрику.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NewsMaker.

За словами міністра інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрія Спину, вчора з незрозумілих причин ціна на електроенергію на європейському ринку зросла на 30-40%. У зв’язку з цим молдавська компанія Energocom не змогла закупити необхідний обсяг.

«…Відбувся незрозумілий феномен. На європейських ринках, зокрема в Румунії, значно зросли ціни на електроенергію. Майже на 30-40%. Компанія Energocom намагалася купити електроенергію за нижчою ціною, але не змогла закупити електроенергію на весь день», – сказав Спину в ефірі програми In Profunzime на телеканалі PRO TV.

У зв’язку з цим, за словами міністра, Moldelectrica запросила аварійну електроенергію у румунського оператора Transelectrica. Щоправда, вартість такої електроенергії також висока, тому Спину закликав громадян продовжувати економити електрику.

«Чим більше ми заощадимо, тим менше аварійної енергії матимемо завтра з Румунії. Завтра ми дізнаємось ціну. Досі було €200-€300 за МВт/год, залежно від того, коли уклали контракт», – сказав міністр.

Трохи раніше держпідприємство Moldelectrica попередило, що 29 листопада у Молдові очікується дефіцит електроенергії у розмірі близько 74%. «Очікуваний дефіцит покриють за рахунок аварійного контракту на постачання електроенергії. Підтвердження про доступність вже одержано від компанії сусідньої держави», — запевнили у компанії.

Як повідомлялося, на початку листопада міністр інфраструктури Андрій Спину сказав, що зараз Молдова купує в Румунії понад 80% необхідної електроенергії. Молдова уклала договір з двома румунськими компаніями на постачання 50 та 35 МВт. Вони постачають 10-12% необхідної електроенергії за ціною 90 євро. Решту Молдова купує на румунській фондовій біржі за середньою ціною 180 євро за один МВт.

Як повідомили в Energocom 28 листопада, підприємство з початку листопада закупило електроенергії на загальну суму 51,6 млн євро. Цей обсяг становить 2/3 необхідного споживання у Молдові.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply