RADIO7

#добреналаштоване

У Гвінеї військові здійснили спробу державного перевороту

У Гвінеї військові здійснили спробу державного перевороту

У центрі столиці Гвінеї Конакрі лунають постріли, а на вулицях біля президентського палацу стоять військові та колони бронемашин. ЗМІ повідомляють про спробу державного перевороту.

Як повідомляє журнал Jeune Afrique, група бійців спецназу Гвінеї намагається повалити президента країни Альфа Конде. Видання також оприлюднило світлину із затриманим путчистами президентом країни.

Гвінейські ЗМІ пишуть, що президент Конде заарештований бійцями військового спецназу, які вчинили бунт проти нього.

Фото з президентом в оточенні військових зокрема опублікував у Twitter журналіст BBC Осасу Обаювана.

“Якщо це справжнє фото з Гвінеї, схоже, переворот вдався і президент Альфа Конде втратив владу”, — підписав він світлину, яка шириться соцмережами.

З’явилися і відео з ймовірно затриманим президентом. На інших світлинах глава держави сидить в автівці в оточенні силовиків. ЗМІ пишуть, що його вивезли з президентського палацу.

https://twitter.com/CasusBellii/status/1434504248587440133?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1434504248587440133%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fprm.ua%2F

ЗМІ повідомляли, що група бійців спецназу Гвінеї намагалася повалити владу президента країни Альфи Конде.

Путчистів нібито очолює командувач армійським спецпідрозділом GPS полковник Мамаду Думбуйя. Думбуйя раніше служив у французькому іноземному легіоні, а у 2018 році повернувся до Гвінеї, щоб взяти командування над GPS.

Гвінея упродовж кількох місяців перебувала у політичній та економічній кризі, що посилилася на тлі пандемії коронавірусу. У жовтні 2020 року кандидатура президента Альфи Конде, який балотувався на третій термін, також стала приводом для політичної напруги всередині країни. У Гвінеї пройшли протести опозиції, унаслідок яких загинули десятки людей.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply