RADIO7

#добреналаштоване

Таліби заявили, що захопили Панджшер — останню “вільну” провінцію в Афганістані

Таліби заявили, що захопили Панджшер — останню “вільну” провінцію в Афганістані

Бойовики радикального ісламістського руху “Талібан” захопили останню провінцію Афганістану Панджшер, яка чинила опір. Проте бойові дії в околицях провінції ще тривають.

Про це повідомив представник талібів Забіхулла Муджахід, як пишуть TOLOnews та Yeni Safak.

Зазначається, що Панджшер – остання провінція Афганістану, що не була підкорена талібами, захоплена, частина вояків спротиву взята талібами у полон, а частина втекла. У Кабулі бойовики відзначають цю новину пострілами в повітря.

“Панджшер, останній спірний регіон в Афганістані, на цей момент упав. І солдати “Талібану” стріляють у повітря від радості, – повідомляють  джерела TOLOnews.

Водночас сили опору “Талібану”, відкидають цю інформацію і стверджують, що їм вдалося відбити у талібів один район в провінції Панджшер. Також обидві сторони стверджують, що мають перевагу на полі бою та велику кількість поранених та вбитих з рядів противника.

Так, заступник голови “Культурної комісії” талібів Ахмадулла Васік ще у неділю заявив, що таліби захопили всі райони Панджшира.

“Моджахеди “Ісламського Емірату” присутні у всіх районах Панджшира. Всі райони знаходяться під контролем моджахедів. Вони зіткнулися тільки з опором в Базараку в центрі Панджшира”, – сказав він.

Таліби до того ж опублікували відео в соціальних мережах, в якому заявили, що вони захопили важку техніку, яку використовує “Фронт опору”.

“Ми взяли кілька гармат противника”, – сказав Мавлаві Сахідад Маймар, командир талібів.

Своєю чергою представник “Фронту опору” Фахім Дашті відкидає ці заяви. Дашті написав у Twitter, що таліби зазнали значних жертв під час боїв за Парьян.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply