RADIO7

#добреналаштоване

У Гаазі пройшли консультації щодо відповідальності рф за злочин агресії проти України

У Гаазі пройшли консультації щодо відповідальності рф за злочин агресії проти України

У нідерландській Гаазі відбулися консультації щодо механізмів та інструментів притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі повідомив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич.

“Ми працювали в Гаазі, власне, це були чергові консультації з нашими нідерландськими партнерами. Обговорюємо різні питання, зокрема щодо відповідальності за злочин агресії проти України, можливість певних дій в рамках Генеральної Асамблеї ООН, створення спеціального трибуналу, яким чином можна посилити та інтернаціоналізувати національне розслідування й переслідування за вчинення злочину агресії проти України. Всі ці питання в роботі, вони обговорюються”, – сказав він.

Також посол з особливих доручень розповів, що консультації в Гаазі проходили з представниками уряду Нідерландів, зокрема Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції та експертами.

“Ми провели предметні консультації. Ми будемо рухатися далі по треку пошуку найкращих опцій, можливостей як для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, так і для посилення інтернаціоналізації національного розслідування злочину агресії проти України”, – зазначив Кориневич і підкреслив, що створення спецтрибуналу має бути результатом спільних зусиль міжнародного співтовариства.

Він додав, що у жовтні була ухвалена резолюція парламенту Нідерландів, яка закликає створити спецтрибунал в Гаазі.

“На нашу думку, це дуже хороша і правильна ініціатива. Наразі ключове питання: яким чином і що треба зробити для того, щоб спеціальний трибунал був створений”, – підкреслив він.

Кориневич переконаний, що також для України є дуже важливою співпраця з Міжнародним кримінальним судом (МКС).

“Я переконаний, що Міжнародний кримінальний суд має показати хороші результати щодо розслідування ситуації в Україні, всі інструменти для цього в нього наявні. Ми абсолютно підтримуємо активну співпрацю з МКС. Спецтрибунал доповнюватиме діяльність МКС. Ми бачимо спецтрибунал як взаємодоповнюючий механізм до МКС щодо злочину агресії проти України, злочину, щодо якого в нашій конкретній ситуації МКС не має юрисдикції”, – сказав він.

Посол з особливих доручень МЗС України наголосив, що злочин агресії проти України “найбільш явний з часів закінчення Другої світової війни. Не можна залишити цей злочин агресії проти України без відповіді, бо тоді це означатиме, що будь-який диктатор може чинити схожі речі, будь-коли, розуміючи, що його не притягнуть за це до відповідальності, а обмежаться відповідальністю середнього рівня командирів за вчинення воєнних злочинів чи злочинів проти людяності”.

Тож в інтересах міжнародного співтовариства не залишити злочин агресії проти України поза увагою.

“Ми віримо та переконані, що саме розслідування і притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії є найшвидшим і найефективнішим способом дотягнутися до вищого політичного і військового керівництва російської федерації”, – підкреслив Кориневич.

Як повідомлялося, Україна виступила з ініціативою створення спеціального трибуналу, який притягне до кримінальної відповідальності членів ради безпеки росії за скоєння злочину агресії проти нашої держави.

Президент Володимир Зеленський утворив робочу групу на чолі з керівником свого Офісу Андрієм Єрмаком, яка займатиметься опрацюванням питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.

Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ.

Київ опрацьовує кілька варіантів створення спеціального трибуналу, один із них – на основі угоди між Україною та ООН, яка може ухвалити відповідну резолюцію.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply