RADIO7

#добреналаштоване

Стоп «IFОМ»: в Ужгороді через новий міжнародний іспит, страйкували студенти-медики

Стоп «IFОМ»: в Ужгороді через новий міжнародний іспит, страйкували студенти-медики

Студенти-медики страйкували в Ужгороді. Перед будівлею медфаку зібралися більше півсотні третьокурсників – через новий міжнародний іспит із основ медицини «IFОМ».

Вимагають не повного скасування іспиту, а відповідного навчального плану і доступних матеріалів для підготовки.

Через це студенти просять відмінити поріг склав-не склав, а іспит зробити цьогоріч лише моніторинговим.

Проблема не лише в Ужгороді. Акції студентів-медиків нині проходили практично по всій Україні. Обрали перше липня – як день старту тестування «IFОМ».

У ректораті УжНУ сьогодні ініціювали зустріч із студентами – саме щодо цього питання. Ректор погоджується – на іспиті передбачені питання, яких нема в програмі (не тільки нашого вишу, а в усіх університетах України, програма МОН і МОЗ однакова). Лист про те, що самі можуть вносити зміни у програму отримали наприкінці минулого року.

Але нинішні третьокурсники вчилися за, так званою, «старою» програмою. Через це і прийшли в ректорат – аби дізнатися, чи враховуватимуть результати їхнього тестування і як саме.

Тобто поріг визначать лише після складання іспитів. Якщо його не подолає студент, який добре склав до цього КРОК, Володимир Смоланка пообіцяв особисто зайнятися кожним таким можливим випадком. Частина складали IFОМ вже сьогодні, для інших студентів – тестування продовжиться і завтра. Майбутні медики кажуть – хоч і непростий для них цьогорічний тест – обов’язково писатимуть.

Makhanets Alex

    Leave a Reply