RADIO7

#добреналаштоване

Росія знову хоче розглянути український закон про мову в Раді Безпеки ООН

Росія знову хоче розглянути український закон про мову в Раді Безпеки ООН

Російська делегація в ООН вдруге намагається поставити на розгляд Ради Безпеки мовний закон, ухвалений в Україні наприкінці квітня.

Про це повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

«Сьогодні під час погодження програми роботи на поточний місяць таке засідання попередньо запланували на 16 липня», — написав він у Facebook.

За словами Ніколенка, на цей раз російська делегація намагається поставити на розгляд Радбезу мовний закон під приводом набуття ним чинності.

«Хоча, усі розуміють, що Москву цікавить не стільки закон про мову, скільки будь-яка нагода для дестабілізації ситуації в Україні. Українська делегація в ООН неодноразово заявляла, що мовний закон є внутрішнім питанням нашої держави. Рада Безпеки до нього не має стосунку», — наголосив речник.

Він також додав, що Україна та її партнери використають це засідання, аби нагадати про питання українсько-російського конфлікту, насамперед про полонених моряків і політв’язнів, обстріли на Донбасі та відповідальність Росії за катастрофу літака рейсу МН17.

17 травня російська делегація звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання що українського Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Але Радбез ООН відмовилася розглядати закон про українську мову на вимогу Росії.Проти обговорення проголосували шість країн: США, Франція, Велика Британія, Німеччина, Бельгія і Польща. Представники цих країн заявили, що ініційоване РФ питання є спробою тиску на Україну.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/rosiya-znovu-hoche-rozglyanuti-ukrayinskij-movnij-zakon-u-radi-bezpeki-oon

Makhanets Alex

    Leave a Reply