RADIO7

#добреналаштоване

SpaceX готується до запуску наступного прототипу ракети Starship SN11

SpaceX готується до запуску наступного прототипу ракети Starship SN11

От вже й минув майже тиждень з моменту вдалого приземлення і вже не такого радісного вибуху грандіозної ракети SpaceX Starship SN10, а компанія вже готується до наступних випробовувань.

У вівторок засновник компанії Ілон Маск докладно розповів у Twitter, чому надпотужна ракета SN10 мала таку вдачу, і пояснив, що ряд виправлень вже знаходиться в розробці для наступного прототипу серії – SN11.

«Двигун SN10 мав низьку тягу через (ймовірно) часткове потрапляння гелію з паливного бака», – написав Маск. У наступних твітах Маск підтвердив, що потрапляння гелію, мабуть, було результатом системи наддуву, яка була додана в напірний бак для виправлення помилки, яка сталася раніше з SN8.

SpaceX прототип SN11
«Якби використовувалося автогенне підвищення тиску, бульбашки CH4, швидше за все, перетворилися б на рідину», – писав Маск. «Гелій в колекторі використовувався для запобігання обвалення незаповненого об’єму через вихлюпування, яке відбулося під час попереднього польоту. Моя вина в схваленні цього. Тоді це звучало непогано».
Останнє втілення Starship, прототип SN11, вже викотили на випробувальний стенд в понеділок (8 березня) на полігоні SpaceX недалеко від Бока-Чіка в Південному Техасі. Очікується, що найближчим часом SpaceX запустить четвертий висотний політ зорельота.
Starship SN10

Starship SN11 – наразі крайня з сімейства величезних прототипів ракет, повністю побудованих SpaceX для тестування систем, необхідних для її масивних ракет Starship і Super Heavy, ядра нової повністю багаторазової системи запуску, яку компанія сподівається використовувати для польотів на Місяць, Марс і інші позаземні світи.

Місія 3 березня слідувала за двома більш ранніми польотами Starships SN9 і SN8, відповідно, яким також вдалося злетіти на задані висоти, але не вдалося виконати посадку. І SN8, і SN9 вибухнули масивними вогняними кулями під час спроби приземлення.

SpaceX вносила поступові зміни та оновлення у свій дизайн Starship після кожного випробувального польоту, оскільки вона постійно працює над вдосконаленням нової системи запуску.

NASA обрало космічний корабель SpaceX в якості одного з трьох кандидатів на висадку астронавтів і апаратури на Місяць в рамках програми агентства Artemis. Японський мільярдер Юсаку Маедзава вже замовив політ навколо Місяця на космічному кораблі SpaceX для себе і восьми інших пасажирів. Минулого тижня Маедзава оголосив публічний конкурс на отримання цих восьми місць для своєї місії « DearMoon».

Leave a Reply