RADIO7

#добреналаштоване

В Україні запускають електронні сервіси для боротьби з корупцією

В Україні запускають електронні сервіси для боротьби з корупцією

Сьогодні стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації України створює електронні сервіси у будівельній сфері, які допомагатимуть ефективно боротися з корупцією.

Сучасна, єдина електронна система у галузі будівництва сприятиме будівельній реформі. Про це стало відомо від Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, з його сторінки у Фейсбук.

Не секрет, що будівельна галузь  — одна з найкорумпованіших в Україні. За підрахунками експертів, річний обсяг хабарів у будівництві може становити від 2,7 до 3,5 млрд грн. Можлива економія завдяки цифровізації сфери дорівнює 734 млн грн на рік, згідно з дослідженням потенціалу електронних послуг.

Мінцифра України

«Минулого року Мінцифра на порталі Дія запустила електронні будівельні послуги. Вони повністю автоматизовані та виключають вплив людини на прийняття рішення. Жорсткі механізми перевірки даних, включаючи взаємодію з іншими реєстрами, суттєво підвищують прозорість процесів», – зауважив Михайло Федоров.

Зокрема, з минулого року почалося впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Запущено новий реєстр будівельної діяльності. Ви можете ознайомитися з ним детальніше. Він вводить абсолютно інноваційне для України явище — унікальний ідентифікатор об’єкта будівництва. Усі документи створюються та верифікуються за QR-кодом одразу в реєстрі. Чим не майбутнє?

Новий реєстр є захищеним, надійним та прозорим. Система автоматично перевіряє усі документи — об’єкт не буде зареєстровано, якщо він не відповідає законодавчим критеріям. У реєстрі вже понад 130 тисяч документів.

Також запущено Публічний портал системи. Це платформа з актуальною інформацією про зареєстровані документи та внесені зміни, новинами про будівельний сектор та статистикою.

Мінцифра України

А на порталі Дія доступні 8 електронних будівельних послуг: повідомлення про початок підготовчих робіт, повідомлення про початок будівельних робіт по CC1, повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта, а також декларація про готовність до експлуатації по будпаспорту тощо.

У тестовому режимі вже можна отримати послуги для категорії об’єктів СС2 та СС3. Переходьте на портал Мінцифри для детальнішої інформації.

Джерело.

Leave a Reply