RADIO7

#добреналаштоване

Про дивну довгу хмару над марсіанським вулканом стало відомо більше

Про дивну довгу хмару над марсіанським вулканом стало відомо більше

Європейський космічний апарат трохи відкрив завісу над секретами дивної довгої хмари, яка знову і знову з’являється в марсіанському небі протягом багатьох років.

Arsia Mons Elongated Cloud є особливістю Марса: довга, яскрава, витягнута над поверхнею Марса хмара, що простирається над планетою від вулкана Arsia Mons до гори Olympus Mons, найвищої у Сонячній системі. Дивне явище повторюється щороку під час південного сонцестояння Марса, коли на Червоній планеті хмари формуються і зникають протягом 80 або більше днів.

Arsia Mons Elongated Cloud хмара на Марсі

Однак хоча хмара не є новою, її складно спостерігати в цілому через мінливу марсіанську атмосферу і труднощі спостереження з орбіти. Проте орбітальному апарату Mars Express Європейського космічного агентства вдалося зробити детальний огляд незвичайної хмари за допомогою спеціального інструменту: камери візуального спостереження (VMC), відомою також під назвою Mars Webcam.

Полювання на хмару

Спочатку VMC була встановлена для пошуку посадкового модуля Beagle 2 на Марсі, який був оголошений втраченим і, як передбачається, розбився.

Однак недавно VMC була перекваліфікована на камеру для наукових досліджень. Перепрофілювання VMC дозволило фахівцям зрозуміти і побачити хмару так, як ніколи раніше.

Arsia Mons Elongated Cloud хмара на Марсі

Цей інструмент дозволяє вченим відстежувати хмари, контролювати пилові бурі, спостерігати пилові структури в марсіанській атмосфері, досліджувати зміни в полярних крижаних шапках планети тощо. Багато інших місії також посприяли вченим вивчити цю дивну хмару на Марсі.

Джерело.

Leave a Reply