RADIO7

#добреналаштоване

росія може завдати ядерного удару по Польщі – екскомандувач сил НАТО в Європі

росія може завдати ядерного удару по Польщі – екскомандувач сил НАТО в Європі

Аби розхитати готовність НАТО підтримувати Україну росія можливо може вдарити ядерною зброєю з малою потужністю по Польщі.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі CNN заявив колишній командувач об’єднаних сил НАТО в Європі, генерал Веслі Кларк.

«Якщо він (путін – ред.) дійсно хоче стримати втручання НАТО, і він вірить, що може його розколоти, тоді він, можливо, використає ядерну зброю з малою потужністю. Де він її використає? Певно, не в Україні, а по військових базах і густонаселених регіонах Польщі. Зазвичай, це відіграють у російських військових навчаннях», – сказав військовий.

Американський генерал пояснив, що, як це зазвичай бачать у росії, ядерний удар змусить НАТО відступити, адже Альянс не захоче розпалювати третю світову війну.

Кларк також сказав, що говорити про широкомасштабне застосування росією хімічної зброї в Україні може бути «передчасним, окрім як для Маріуполя».

«Я думаю, що використання хімічної зброї є скоріше надуманою загрозою», – сказав він.

Раніше глава польського уряду Матеуш Моравецький заявляв: якщо росію не зупинити в Україні, то незабаром путін вдарить по Варшаві, Хельсінкі й Бухаресту.

Країни НАТО заявили про те, що допомагатимуть Україні реалізувати своє право на самооборону, але не втручатимуться у конфлікт прямо, щоб не спровокувати нову світову війну внаслідок зіткнення НАТО з росією. З цієї ж причини провідні західні країни відмовилися розглядати питання щодо створення над Україною безпольотної зони, що мало б зупинити варварські бомбардування мирного населення та житлових районів українських міст та селищ.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply