RADIO7

#добреналаштоване

Rocket Lab і JAXA спільно прибиратимуть космічне сміття з орбіти Землі

Rocket Lab і JAXA спільно прибиратимуть космічне сміття з орбіти Землі

Просто зараз десятки тисяч штучних уламків летять навколо Землі з неймовірно високою швидкістю, це – частини ракет і фрагментовані супутники. Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) має грандіозні плани, які включають проведення перших великомасштабних демонстрацій видалення космічного сміття, і щойно був залучений стартап Rocket Lab для цієї благородної місії.

Проблема космічного сміття дуже велика і немає браку у творчих ідеях про те, як її можна вирішити. Все, від обтяжених сіток і космічних гарпунів до магнітних космічних буксирів і космічних загороджень, було висунуто як спосіб боротьби зі зростаючою небезпекою космічного сміття, яке рухається зі швидкістю десятки тисяч км на годину і загрожує катастрофічними зіткненнями з працюючими космічними апаратами.

Для розв’язання цієї проблеми розробляється в тому числі і технологія обслуговування супутників, яка може ремонтувати і модернізувати супутники на орбіті. У випадках, коли обладнання більше не потрібно, можна використовувати технологію видалення сміття, щоб викинути його в атмосферу, де воно просто згорить.

Запуск ракети-носія Electron
Запуск ракети-носія Electron

Демонстраційна комерційна місія JAXA з видалення сміття (CRD2) – це спільна робота з приватним сектором. Наразі проєкт знаходиться на першій фазі, яка включає відправку космічного апарату на орбіту, де він робитиме знімки і вивчатиме ситуацію, так би мовити, на місці.

Супутник Astroscale Japan отримав прізвисько ADRAS-J, і у 2023 році він буде відправлений на орбіту за допомогою Electron Kick Stage компанії Rocket Lab. Опинившись на орбіті, супутник ADRAS-J виявить зразок орбітального сміття – наприклад, розгінний блок ракети – і відправить назад дані спостережень. Пізніше відбудеться друга фаза, яка продемонструє вже фактичне видалення космічного сміття, представивши ще один потенційний спосіб видалення непотрібного сміття з нашої орбіти.

Перша фаза демонстраційної місії запланована на 2023 рік з пускового майданчику Rocket Lab – однієї зі зростаючих приватних аерокосмічних компаній, що пропонують комерційні послуги запуску як для державних, так і для приватних космічних місій.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply