RADIO7

#добреналаштоване

Новітній дрон-корабель SpaceX дебютує при посадці Falcon 9 цього тижня

Новітній дрон-корабель SpaceX дебютує при посадці Falcon 9 цього тижня

Як повідомляється, новий автономний корабель компанії SpaceX підтримуватиме першу спробу посадки ракети-носія Falcon 9 в рамках першого запуску компанії майже за два місяці.

SpaceX A Shortfall of Gravitas (ASOG)

Останній на сьогодні запуск SpaceX відбувся 30 червня, і наразі планується повернутися до польотів (принаймні, в деякому сенсі) не раніше 28 серпня, що створює майже 60-денну перерву між запусками – найтривалішу за останні два роки. Тепер, крім кількох важливих віх для модернізованого космічного корабля Cargo Dragon, який повинен стартувати на цьому тижні, місія також ознаменує важливий крок для новітнього доповнення до флоту ракетних евакуаційних кораблів SpaceX.

Це судно, відоме як A Shortfall of Gravitas (ASOG), є третім і новітнім «автономним безпілотним кораблем SpaceX» і, за словами генерального директора Ілона Маска, може відкрити нову еру приземлення ракет SpaceX. За словами Маска, ASOG повинен стати першим по-справжньому автономним безпілотним кораблем. Хоча існуючі кораблі Of Course I Still Love You (OCISLY) і Just Read The Instructions (JRTI) технічно автономні в тому сенсі, що вони працюють без екіпажу під час посадки ракети в море, але їх необхідно буксувати в зону вловлювання ракет і назад, і вони ніколи не знаходяться далеко від корабля підтримки з командою техніків.

ASOG буде по-справжньому автономним в тому сенсі, що він був розроблений, щоб самостійно переміщатися в зону відновлення і назад без буксира. Не дивно, що безпілотний корабель ASOG не працюватиме автономно у своїй першій місії по вловлюванню.

У поєднанні з новим роботом Octagrabber, третім у своєму роді, не виключено, що в один прекрасний день A Shortfall of Gravitas зможе проплисти декілька сотень кілометрів, утримати позицію під час посадки, закріпити ракету, яка приземлиться на нього і повернутися в порт без втручання людини. Звичайно, з огляду на те, що в таких складних системах, як Falcon і безпілотні кораблі, завжди щось може піти не так, SpaceX майже напевно матиме техніків, які супроводжуватимуть ASOG на кораблі підтримки протягом однієї або декількох десятків успішних місій, перш ніж спробувати провести повністю автономне вловлювання без єдиної людини поруч.

SpaceX A Shortfall of Gravitas (ASOG)

Майбутня місія SpaceX CRS-23 Cargo Dragon може стати першою в довгому ряду обережних кроків до дійсно автономної системи посадки ракети, яка в один прекрасний день може заощадити компанії мільйони доларів на кожному запуску.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply