RADIO7

#добреналаштоване

Microsoft організовує «полювання на піратів» за допомогою Ethereum

Microsoft організовує «полювання на піратів» за допомогою Ethereum

Microsoft відома своєю політикою нетерпимості до цифрового піратства. Новий документ, опублікований дослідницьким відділом компанії, пропонує використовувати для боротьби з піратством систему винагород Argus, що працює на основі блокчейну Ethereum. Система дозволить добровольцям повідомляти про неправомірне використання контенту в обмін на винагороду.

Microsoft заявляє, що Argus є прозорою і безпечною системою, і здатна розрізняти зловмисні помилкові повідомлення про піратство. Нагадаємо, що редмондська компанія є частиною Software Alliance, яка займається контролем за порушенням авторських прав як у Мережі, так і поза нею. Альянс також пропонує винагороду користувачам, які повідомляють про піратство, проте система Argus, представлена ​​Microsoft, вигідно вирізняється своєю відкритістю і прозорістю, які наразі відсутні в механізмах Softwafe Alliance.

Microsoft заявляє, що багато компаній займаються боротьбою з піратством, проте ефективність прийнятих ними заходів піддається сумніву через відсутність прозорості. Техгігант вважає, що прозорість є обов’язковою умовою, щоб зацікавити людей у ​​співпраці.

Microsoft

Принцип роботи нової системи досить простий. Піратський контент відстежується до джерела за допомогою унікального водяного знака, який відповідає секретному коду. Коли надходить повідомлення про піратські копії, статус джерела змінюється на «обвинувачений». У системі передбачена можливість оскарження звинувачення, проте якщо його оскаржити не вдається, статус змінюється на «винен». Argus – відкрита система, але існують різні заходи захисту від зловживань. Наприклад, повідомлення про один й той же епізод піратства кілька разів під різними псевдонімами зменшить винагороду.

Невідомо, чи планує Microsoft тестувати систему в реальних умовах найближчим часом. Теоретично, вона працює з різними типами мультимедіа та програмним забезпеченням. При цьому поки неясно, наскільки технологія буде ефективна в реальному житті. Варто відзначити, що ідея Microsoft вже не нова. Подібну систему на основі блокчейну багато років тому придумала південноафриканська компанія Custos. Проте, Microsoft запевняє, що Argus істотно перевершує систему Custos. Документація до Argus і сама система буде представлено на майбутньому 40 Міжнародному симпозіумі, який відбудеться наприкінці вересня.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply