RADIO7

#добреналаштоване

Майбутні відносини з росією: Боррель назвав основні теми зустрічі глав МЗС Євросоюзу

Майбутні відносини з росією: Боррель назвав основні теми зустрічі глав МЗС Євросоюзу

У Празі розпочалася зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС, присвячена російській агресії проти України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель перед початком зустрічі назвав три її основні теми: обговорення відносин ЄС з росією в контексті її війни проти України, а також ширше; підтримка України і вплив війни «на весь світ».

Дипломати, зокрема, обговорять тему віз для російських громадян, яка активно дискутується останніми тижнями. У цьому зв’язку Боррель зауважив, що «є різні погляди серед різних держав-членів», і пообіцяв працювати над досягненням «єдиної позиції, адже Європа не може дозволити собі бути роз’єднаною в такому важливому питанні». На переконання політика, який не підтримує повну заборону видачі віз росіянам, ідеться про міжлюдські відносини.

«Ми повинні думати про майбутні відносини з росією: як ми будемо діяти з нею в майбутньому після того, що сталося в Україні. Треба думати про майбутнє. Відносини з путінською росією будуть надзвичайно складними», – заявив високий представник ЄС.

За його словами, війна спричинила у світі «системну енергетичну та продовольчу кризу, вона щодня впливає на європейські суспільства дедалі більше», проте страждають також люди в Африці, Азії та Латинській Америці.

Боррель також зауважив, що зустріч у Празі є неформальною, тож не варто очікувати офіційних рішень.

Як повідомлялося, під час обіду до міністрів ЄС долучаться їхні колеги з України, Молдови та Грузії.

Чехія у другому півріччі головує в Раді ЄС.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply