RADIO7

#добреналаштоване

Космос все ближче: SpaceX зібрала найбільшу в історії ракету Starship

Космос все ближче: SpaceX зібрала найбільшу в історії ракету Starship

SpaceX інтенсивно працює над своєю ракетою Starship, яка в кінцевому підсумку використовуватиметься для перевезення вантажів і екіпажу на Місяць та Марс. Основна увага при збірці поки що надається Starship, але у свій час вона буде прикріплена до прискорювача Falcon Super Heavy, коли вони будуть готові до виходу на орбіту. Масивна ракета-носій – одна з найбільших ракет, коли-небудь побудованих.

 SpaceX Starship

6 серпня команда SpaceX спробувала зібрати космічний корабель Starship цілком, але це не вийшло – завадив вітер. А вже 7 числа у команди Ілона Маска все вдалося. На фото нижче – 122-метрова Starship в зібраному вигляді.

SpaceX Starship

Starship приблизно на 12 метрів вище американської надважкої ракети Сатурн-5, яка до недавнього часу вважалася найбільшою, найпотужнішою і найважчою з ракет, створених людиною. Стартова маса у Starship більш ніж удвічі перевершує стартову масу Сатурн-5. Після того, як Starship зібрали, у Маска запитали – як це спостерігати таку подію своїми очима. Він відповів ємко: «мрії нарешті збуваються».

 

Starship недовго проіснувала в зібраному стані – близько години, після чого її відокремили від Super Heavy Booster 4. SpaceX буде потрібно ще кілька місяців для тестів і різних перевірок. Після цього Starship знову зберуть, але вже для тестового польоту навколо Землі. А в віддаленішій перспективі ракети – польоти на Місяць і на Марс.

 

Поки проводитимуться статичні випробування ракети-носія, SpaceX також завершить будівництво свого орбітального стартового майданчика в рамках підготовки до першого орбітального запуску ракети. Перш ніж Super Heavy Booster 4 почне будь-які випробування, SpaceX планує провести наземні випробування з використанням Booster 3. Цей прискорювач буде піддано кріо-перевірці, щоб впоратися з надзвичайно холодним рідким паливом, використовуваним в ракеті.

SpaceX Starship

Точна дата першого орбітального польоту Starship як і раніше невідома – крім обов’язкових тестів, SpaceX ще належить отримати дозвіл регулятора (Федерального управління цивільної авіації США). Але зараз компанія Ілона Маска має всі шанси провести перший орбітальний політ до кінця року. До слова, деталі запуску вже відомі – ще в травні компанія направила в Федеральну комісію із зв’язку США (FCC) документ з описом першого орбітального польоту Starship.

 

Згідно з планом випробувального польоту, ракета буде запущена зі стартового майданчика Зоряної бази SpaceX в Техасі. Після роз’єднання прискорювач Super Heavy приводниться в Мексиканській затоці, а Starship вийде на орбіту (не менше 160 км), виконає майже повний обліт навколо планети, зробить повторний вхід в атмосферу, загальмує двигунами і приводниться у 100 км від острова Кауаї, що входить до складу Гавайського архіпелагу.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply