РАДІО 7

#добреналаштоване

Капеланам на Донбасі хочуть надати статус військовослужбовців

Капеланам на Донбасі хочуть надати статус військовослужбовців

Верховна рада планує надати статус військовослужбовців капеланам на Донбасі. Народні депутати підтримали за основу відповідний законопроект №4626.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Ради.

“За” проголосували 299 нардепів.

Документ передбачає створення Служби військового капеланства та визначає її структуру, підпорядкування і загальну чисельність.

Закріплюється статус військових капеланів як військовослужбовців, що надає їм відповідні соціальні гарантії. Встановлюються вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Закон дає визначення поняттям “духовно-релігійні потреби”, “задоволення духовно-релігійних потреб”, “душпастирська опіка”, “консультування командування з духовно-релігійних питань”.

При цьому документ чітко розмежовує діяльність церкви і держави та визначає принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства. У законі прописані функціональні обов’язки військового капелана як війського.

Запроваджуються відповідні квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Передбачене створення як дорадчих органів Міжконфесійних рад з питань військового капеланства при Міністерстві оборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Джерело.

Leave a Reply