RADIO7

#добреналаштоване

ГРІ та туберкульоз. Як не пропусити небезпечну хворобу.

ГРІ та туберкульоз. Як не пропусити небезпечну хворобу.

Як відрізнити туберкульоз від ГРВІ

Симптоми, які ми часто списуємо на застуду або авітаміноз, можуть вказувати на страшну хворобу – туберкульоз: тривалий кашель, підвищення температури або втома. Україна досі в лідерах за темпами захворюваності. За три роки від цієї хвороби загинуло більше людей, ніж у зоні АТО. 

Туберкульоз може тривалий час маскуватися під банальну ГРВІ, тому важливо вчасно пройти обстеження, щоб виявити смертельну недугу і розпочати лікування. На жаль,  люди плутають прояви туберкульозу з застудою. Щоб не зробити фатальної помилки важливо вміти відрізняти ознаки туберкульозу від ГРВІ. Якщо є ознаки з нижче перерахованих  – ризик захворіти на туберкульоз високий, Ви знаходитесь в зоні ризику або вже захворіли. Негайно зробіть рентгенологічне обстеження!

Температура

При гострої респіраторної вірусної інфекції температура, як правило, з’являється різко, раптово і може піднятися до тридцяти дев’яти-сорока градусів. Людина почувається розбитим, присутній ломота в тілі, біль в голові, з’являється пітливість, сонливість, бажання закритися від природного світла.

Температура при туберкульозі, як правило, становить тридцять сім-тридцять сім з половиною, максимум тридцять вісім градусів.

Втрата ваги

При ГРВІ зазвичай поганий апетит, але пацієнт особливо не худне. В результаті за тиждень людина може втратити не настільки істотні один-два кілограми або навіть менше.

А ось при туберкульозі худнуть більш істотно. Найчастіше втрата ваги становить чотири-п’ять кілограм за тиждень, а деколи і більше, в залежності від конституції, а також тяжкості захворювання.

Кашель

При ГРВІ кашель, як правило, сухий. Однак сухий він тільки на початку, а після стає вологим. Проходить протягом одного-двох тижнів, за умови, що здійснюється відповідне лікування.

При туберкульозі кашель постійний. Він не пов’язаний з такими симптомами, як температура. Спочатку може бути сухим, а в подальшому стає вологим внаслідок появи мокротиння. Виділення мокротиння відбувається, як правило,  зранку, зеленого або жовтого кольору,  що говорить про те, що проблеми з легенями вже дуже серйозні.

Інші ознаки

При ГРВІ можуть відбуватися рясні виділення з носа, можливо почервоніння очей, чхання, біль в горлі. На відміну від туберкульозу, чоловік досить швидко одужує навіть без лікування протягом тижня.

При туберкульозі спостерігається також швидка стомлюваність.

Імунітет

В першу чергу туберкульоз вражає людей з ослабленою імунною системою. Якщо імунітет ослаблений, людина, швидше за все, буде бліда, непрацездатна, у неї немає блиску в очах, з’являються синці під очима, сонливість.  Виникають проблеми зі шкірою, сухість, ламкість волосся і нігтів. Це ознака авітамінозу.

Якщо є подібні ознаки, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Джерело: прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області

Leave a Reply