RADIO7

#добреналаштоване

Firefly Aerospace успішно протестувала двигуни ракети Alpha. Є дата запуску

Firefly Aerospace успішно протестувала двигуни ракети Alpha. Є дата запуску

Нова ракета пройшла ключовий етап – успішне випробування на базі Космічних сил Ванденберг на шляху до свого першого запуску за два тижні. Firefly Aerospace (компанія українського підприємця Макса Полякова) оголосила, що компанія провела статичні вогневі випробування ракети-носія Alpha на космічному стартовому комплексі 2. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що фінальний наземний тест ракети провели 19 серпня. Як і було заплановано, статичне випробування тривало 15 секунд. Ці тести включають в себе зворотний відлік до нуля і запалювання двигунів першого ступеня, поки ракета залишається прив’язаною до землі.

Firefly Aerospace Alpha

«Випробування пройшли успішно і дозволили Firefly зробити першу спробу запуску, яка наразі запланована на 2 вересня», – заявили в компанії. Компанія не розголошує передбачуваний час запуску або будь-які інші подробиці про дебют невеликої ракети. Терміни запуску, особливо для нових ракет, можуть бути нестабільними через технічні проблеми, що вимагають уваги перед стартом, або через несприятливі погодні умови.

У першому польоті Alpha виконуватиме місію Dedicated Research and Education Accelerator Mission, або DREAM, набір академічних і освітніх корисних навантажень, обраних після глобального конкурсу для пошуку учасників спільного використання. Згідно із заявою Firefly у 2019 році, понад два десятки корисних навантажень DREAM представляють сім країн.

Тестування на цьому тижні було проведено після того, як попередня спроба пройшла не так, як планувалася, і була перервана. «Ми вивчили дані і були задоволені тим, що стартовий майданчик і ракета-носій тепер готові до запуску», – сказали в компанії. Команді також довелося чекати прибуття важливого компонента від постачальника, пов’язаного з системою припинення польоту. У квітні Firefly повідомила, що ракета піднята з горизонтального положення на стартовому майданчику.

Firefly Aerospace Alpha
На скріншоті з відео статичного вогневого випробування показана ракета Alpha компанії Firefly Aerospace на космічній базі Ванденберг. Після успішного тестування Firefly оголосила намічену дату запуску – 2 вересня.

Цієї весни Firefly також працювала над додатковим фінансуванням і уклала контракт з Space Exploration Technologies на запуск її місячного посадкового модуля Blue Ghost у 2023 році. Blue Ghost нестиме 10 корисних вантажів для комерційної місії NASA Lunar Payload Services (CLPS). Поки вони працюють над першим запуском, команда будує ракети-носії Alpha Flight 2 і 3. Команда планує провести другий запуск невдовзі після першого запуску.

Компанія Firefly, що базується в Сідар-Парку, штат Техас, розробляє сімейство ракет-носіїв і космічних апаратів та послуг, приділяючи особливу увагу доступності, зручності та надійності. Ракета Firefly використовує загальні технології, виробничу інфраструктуру і можливості запуску для забезпечення польотів в космос для невеликих вантажів.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply