RADIO7

#добреналаштоване

Facebook і Google прокладуть в Тихому океані інтернет-кабель довжиною 37 тис. км

Facebook і Google прокладуть в Тихому океані інтернет-кабель довжиною 37 тис. км

Google і Facebook спільно оголосили, що вони братимуть участь в розробці нової підводної кабельної системи у 2024 році для поліпшення підключення до Інтернету в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Facebook заявив, що цей інфраструктурний проект під назвою Apricot з’єднає Японію, Сінгапур, Тайвань, Гуам, Філіппіни й Індонезію, щоб задовольнити зростаючий попит людей на широкосмуговий доступ і бездротові з’єднання 5G. У березні цього року компанія анонсувала два транстихоокеанських підводних кабелі Bifrost і Echo. Вони з’єднують Сінгапур і західне узбережжя США. Google брала участь в будівництві останнього.

Google и Facebook

Google заявила у своєму блозі, що Echo та Apricot – дві взаємодоповнюючі підводні системи, які підвищать гнучкість Google Cloud і інших цифрових сервісів компанії. Первісна проектна пропускна здатність цього нового оптичного каналу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні перевищує 190 Мбіт/с.

Наразі два гіганти Кремнієвої долини інвестують у створення інфраструктури Інтернету в тих областях, де, на їхню думку, є найбільший потенціал для зростання. Торік Google також оголосила про інвестиційний план в розмірі $10 млрд. Останній має допомогти Індії просунути процес цифровізації в найближчі 5-7 років. Крім того, Facebook будує величезний підводний кабель навколо Африки. Після завершення він зможе підключити до мережі понад 1,3 млрд жителів континенту.

Google и Facebook

Як ви розумієте, в поодинці такі великі проекти не реалізуються. Facebook співпрацює з такими операторами, як China Mobile, MTN з Південної Африки, французька Orange і британська Vodafone, а також з операторами місцевих мереж за проектом, який отримав назву 2Africa.

Більш того, Facebook є одним з ініціаторів та інвесторів. За цю роботу відповідає постачальник кабельних систем Alcatel Submarine Networks. Протяжність нової підводної кабельної системи складе 37 тис. км. Як стверджує Facebook, довжина кабелю буде «майже дорівнювати окружності Землі».

Google и Facebook

Подробиці інвестування жодна зі сторін не розголошує. Але відомо, що ці підводні кабелі з’єднають 23 країни Африки, Близького Сходу і Європи. Facebook заявляє, що «забезпечить майже в три рази більшу ємність мережі, ніж всі підводні кабелі, які обслуговують Африку сьогодні».

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply