RADIO7

#добреналаштоване

Глави християнських громад світу закликали зупинити глобальне потепління

Очільники Римо-католицької церкви, Східної православної церкви і Англіканської спільноти закликали світ вдатися до рішучих дій з порятунку від глобального потепління й боротьби з соціальною нерівністю. Релігійні лідери виступили зі спільною заявою.

Про це повідомили у виданні Bloomberg.

Папа Римський Франциск, Вселенський Патріарх Варфоломій і архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі заявили про важливість екології напередодні Конференції ООН зі зміни клімату COP26.

“Ми стоїмо перед загрозою суворого правосуддя: втрата біорізноманіття, погіршення стану навколишнього середовища і зміна клімату — неминучі наслідки наших дій. Сьогодні ми вже платимо, але завтра може стати ще гірше”, — сказали вони.

Духовні очільники переконані, що наслідки глобального потепління найсильніше вплинуть на найбідніших жителів планети, які найменше відповідальні за зміну клімату. Тому люди повинні вносити індивідуальний внесок у поліпшення екології, а світові лідери — очолити перехід до справедливої економіки й сталого розвитку.

“Ми жадібно споживали більше ресурсів, ніж планета може винести. Настав критичний момент — від цього залежить майбутнє наших дітей і майбутнє нашого спільного дому”, — заявили глави церков.

Було зазначено, що Земля вже нагрілася на 1,1 градуса за Цельсієм, як порівняти з доіндустріальним часом, а до кінця століття температура може підвищитися приблизно ще на три градуси. Потепління спричинить збільшення екстремальних погодних явищ і зруйнує цілі екосистеми, без яких не виживуть мільйони людей. До зміни клімату призвели викиди вуглецю в атмосферу, більшість яких виробляють під спалення викопного палива.

1—12 листопада в ході зустрічі COP26 в Глазго лідери країн-членів ООН обговорять заходи щодо сповільнення потепління на планеті.

Джерело.

ВООЗ звинуватила багаті країни у нових спалахах коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я засудила багаті країни за створення великих запасів вакцини від коронавірусу, а також ліків і засобів захисту.

Про це повідомило CNBC, передає Главком.

В організації наголосили, що провал чесного розподілу цих ресурсів “підживлює” спалахи коронавірусу по всьому світу.

В організації стурбовані глобальною нерівністю у вакцинації. Поки в бідних країнах процес імунізації від коронавірусу застопорився, деякі багаті країни вже вакцинували більшу частину свого населення і нещодавно почали надавати охочим третю, додаткову дозу вакцини.

“Це не просто нечесно, не просто аморально, це продовжує пандемію, і в результаті люди продовжують помирати”, – заявила експерт ВООЗ Марія Ван Керкхове.

Зазначається, що у серпні ВООЗ закликала розвинені країни призупинити проведення “бустерних” щеплень принаймні на два місяці та направити надлишки вакцини бідним країнам. Організація позначила дедлайн – до грудня в усьому світі має бути вакциновано 40% населення.

У США, де повну імунізацію пройшли вже 53% населення, третє щеплення від коронавірусу отримали вже 1,3 млн осіб. В ЄС повністю вакциновано 57% населення. Додаткове щеплення вводиться у Франції та Великій Британії.

Натомість в Африці повністю вакциновано всього 3% населення. З нинішніми темпами вакцинації, 80% африканських країн будуть нездатні прищепити хоча б 10% свого населення, найбільш вразливого для коронавірусу.

“З риторикою все добре – вона про те, щоб ділитися, про справедливість. Але в реальності, коли доходить до справи, ці продукти доступні, вони накопичуються в країнах, їх не поширюють”, – висловився директор програми організації з надзвичайних ситуацій Майк Райан.

Джерело.

Сальвадор став першою країною у світі з біткоїном в якості законної валюти

Станом на сьогодні, 7 вересня 2021, Сальвадор став першою країною у світі, яка приймає біткоїни в якості законного платіжного засобу. «Вперше в історії всі погляди світу будуть звернені на Сальвадор», – сказав президент Сальвадора Наїб Букела, – «Цього домігся біткоїн». Офіційні особи країни сподіваються, що біткоїн відкриє можливості для нового бізнесу в країні, «знизить витрати й привабить туристів з будь-якої точки світу».

Країна Сальвадор придбала близько 400 біткоїнів (приблизно $20 405 360 при грубій конвертації станом на 7 вересня 2021) для спроби «додати їх до ресурсів, які будуть влиті в економічну діяльність» та надати «стабільності урядовому проєкту». Для тих громадян, які проживають в Сальвадорі і хочуть працювати з біткоїнами, гаманець Chivo Wallet було надано для конвертації коштів без комісії. Уряд Сальвадору заявив, що люди також отримають «доступ до можливості конвертувати свою криптовалюту в готівку». У своїй промові президент Букела сказав, що вони очікують деякого супротиву. «Зміни вселятимуть страх, невпевненість і сумніви», – сказав Букела. «Досить сильно. Залишайтеся сфокусованими».

Bitcoin

Chivo Wallet – це офіційний електронний гаманець, розроблений урядом Сальвадора, який вперше став доступний для громадськості 7 вересня 2021. Всі нові користувачі програми Chivo Wallet, якщо вони є громадянами Сальвадора, отримають бонус у розмірі $30 в еквіваленті біткоїнів після прийняття програми.

На цьому тижні уряд Сальвадора вжив додаткових заходів обережності і направив громадян на сайт Chivo Wallet, щоб переконатися, що ніяким стороннім зловмисникам не вдалося обдурити користувачів за допомогою неофіційних альтернатив. Chivo Wallet доступний для завантаження для Android через Google Play, iOS через Apple App Store, а також для пристроїв Huawei в Huawei AppGallery.

Згідно з релізом, опублікованим сьогодні «використання біткоїнів не є обов’язковим, слід пам’ятати, що долар є базовою валютою для цін, зарплат і бухгалтерських записів в країні».

Джерело.

Із запізненням у сім днів: в Україні зробили 10 млн COVID-щеплень

Від початку кампанії з вакцинації в Україні зроблено понад 10 млн щеплень від COVID-19. Загалом щеплено 5 666 019 людей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані МОЗ.

Одну дозу отримали 5 666 017 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 407 024 людини.

За минулу добу в Україна вакцинували 149 618 людей. Одну дозу отримали 47 221 людина, повністю імунізовані – 102 397.

Протягом доби працювали 968 мобільних бригад, 2 986 пунктів щеплення, 335 центрів вакцинації.

Джерело.

“Запад-2021”, вибори до Держдуми і фейкові протести: глава СБУ назвав загрози найближчих місяців

Глава Служби безпеки України (СБУ) Іван Баканов назвав головні загрози, які очікуються в найближчі місяці. Серед них – військові навчання” Захід-2021″, вибори до Держдуми і організація фейкових протестів.

Вибори в російську Держдуму призначені на 17-19 вересня. У голосуванні вперше зможуть взяти участь жителі окупованого Донбасу.

“У вересні в РФ відбудуться вибори різних рівнів, а значить слід очікувати, що вона спробує поширити свій вплив на окупованих територіях і закріпити його. Наше завдання – протидіяти таким спробам”, – заявив Баканов.

Серед інших “осінніх викликів” він виділяє і втручання РФ у внутрішні справи України та її інформаційний простір. Як один із прикладів такого втручання глава СБУ називає “фейкові” акції протесту.

Джерело.

COVID-19 стає “пандемією невакцинованих”, – Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко закликав українців вакцинуватися від COVID-19. За його словами, коронавірус стає “пандемією невакцинованих”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиалнням на допис міністра у Facebook.

“Запевняю, сьогодні щепитися може кожен. Не відкладайте щеплення на потім, вакцинація – дієвий спосіб запобігти тяжкому перебігу та смерті від COVID-19. А світові тренди свідчать, що COVID-19 стає “пандемією невакцинованих”, – написав міністр.

Він відзначив, що в Україні зробили вже понад 10 млн щеплень від COVID-19. Першу дозу отримали 5,6 млн українців, повністю імунізовані – 4,4 млн людей.

“Як і говорив, обіцянку виконав всього з тижневою затримкою. Вважаю це хорошим результатом, адже мали кілька днів святкових вихідних, на які традиційно йде спад бажаючих вакцинуватися. (От нічого не поробиш з цим нашим “після свят”)”, – повідомив міністр.

За його словами, Україна вийшла на 3,5 млн щеплень проти коронавірусу на місяць.

“Але завдяки роботі наших медичних працівників, у нас ще є ресурс для зростання, головне тепер ваше бажання прийти до пункту щеплення”, – написав Ляшко.

Джерело.

У межах ремонту дороги в Нижньому Бистрому встановлюють водостічні лотки

На автошляху Р-21 Долина – Хуст активно тривають ремонтні роботи. Про це інформує заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка,
У Нижньому Бистрому дорожники вже зняли зношене полотно та укладають шар крупнозернистого асфальтобетону.
Також тут встановлюють водостічні лотки на узбіччях. Вони потрібні для видалення дощової, талої та технічної води, що підвищуватиме морозостійкість, довговічність і корозійну стійкість нового покриття.
«Оскільки такі конструкції убезпечують дорожнє полотно від зайвої вологи, знижується ймовірність аварійних ситуацій через забруднення проїжджої частини та напливів води», — зауважив Іштван Петрушка.
За його словами, над відновленням дорожньої інфраструктури краю працюють у межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Чи буде новий Майдан восени: прогноз політолога

Політолог Володимир Фесенко не бачить жодних передумов говорити про можливість появи цієї осені нового “Майдану”. Втім мітинги незадоволених груп населення або політичних партій відбуваються практично щомісяця, але вони не несуть ніякої небезпеки.

“Масові акції, на яких збирається від кількох сотень до кількох тисяч осіб, проходять в Україні регулярно. Для нас це вже норма. А ось Майдани – це сотні тисяч і навіть більше учасників, і вони насправді для нас рідкість. І такого розвитку подій я зараз не передбачаю”, – підкреслив експерт.

Як повідомив глава Нацполіції Ігор Клименко, в україні протягом останніх двох років фіксується збільшення кількості масових заходів і різного роду акцій.

Так, за перше півріччя 2020 року в країні відбулося понад 89 500 заходів, а за аналогічний період цього року – понад 91 000.

“Звичайно, не всі акції проходять мирно. І там, де є порушення, поліція відразу реагує відповідно до своїх повноважень. Без винятків”, – додав Клименко.

Більше 500 навчальних закладів в Сумській області з понеділка можуть закрити на карантин

В Сумській області не вакциновані 80% штату у 505 навчальних закладах. У разі переходу області в “жовту” зону карантину, вони мають закритися і піти на дистанційне навчання.

Про це повідомили РБК-Україна в Сумській ОДА у відповідь на інформаційний запит.

Так, станом 3 вересня, в області залишається не вакцинованим на 80% персонал:

  • 195 дошкільних навчальних закладів,
  • 283 закладів загальної середньої освіти,
  • 27 закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Водночас, на 80% вакцинований штат у:

  • 44 дошкільних закладах освіти,
  • 99 закладах загальної середньої освіти.

Джерело.

Бойовики сім разів зривали “тишу” на Донбасі: поранений український військовий

Бойовики на Донбасі сім разів відкривали вогонь по позиціях військових 7 вересня. Унаслідок обстрілів поранений український військовий.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр операції Об’єднаних сил.

Російські найманці відкривали вогонь з гранатометів різних систем, ручних і станкових протитанкових гранатометів, а також стрілецької зброї.

Крім того, російські найманці здійснили дистанційне мінування протипіхотними мінами ПОМ-2 ділянки місцевості біля населеного пункту Катеринівка.

Унаслідок ворожого вогню один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав вогнепальне поранення. Після надання першої медичної допомоги пораненого транспортували до лікувального закладу. Стан його здоров’я – задовільний.

Станом на 7:00 ранку, 8 вересня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Джерело.

В Україні за добу 2 772 нові випадки коронавіруса

За минулу добу, 7 вересня, в Україні зафіксували 2 772 нові підтверджені випадки COVID-19. Серед хворих 254 дитини та 46 медпрацівників).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані МОЗ.

Всього за минулу добу госпіталізовано 1 017 людей, летальних випадків – 60; одужало – 1 411 осіб.

За добу зробили майже 70 тисяч тестів різними методами.

Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (348), Харківській (248), Чернівецькій (197), Запорізькій (178) та Львівській (157) областях.

У Білорусі засудили до 11 років лідерку опозиції Марію Колесникову, Максим Знак отримав 10 років

Мінський обласний суд засудив білоруську опозиціонерку Марію Колеснікову до 11 років ув’язнення, а опозиціонера Максима Знака — до 10 років. 

Видання Euroradio пише, що слухання у справі відбувалося у закритому режимі, натомість оголошення вироку було відкритим. До будівлі суду навіть утворилася черга з охочих потрапити на засідання. Люди у цивільному одязі пройшли повз чергу з відеокамерами.

“10 років у колонії Максиму Знаку та 11 років Марії Колесніковій. Вони були визнані винними у “таємній змові з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом”, — йдеться у повідомленні.

За інформацією правозахисного центру  “Вясна”, рішення виніс Мінський районний суд після близько місяця розгляду кримінальної справи.  Згідно з матеріалами білоруські опозиціонери ” разом з іншими особами не пізніше 16 липня 2020 року вступили у таємну змову з метою захопдення влади неконституційним шляхом”.

Таким чином суд визнав їх винними у закритому режимі за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 3 ст. 361 (заклики до дій проти національної безпеки),
  • ч. 1 ст. 357 (змова з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом),
  • ч. 1 ст. 361-1 (створення екстремістського формування та керівництво ним).

Відомо, що Марія Колесникова відбуватиме покарання в колонії загального режиму, а Максим Знак – посиленого.

Джерело.