RADIO7

#добреналаштоване

Глави християнських громад світу закликали зупинити глобальне потепління

Глави християнських громад світу закликали зупинити глобальне потепління

Очільники Римо-католицької церкви, Східної православної церкви і Англіканської спільноти закликали світ вдатися до рішучих дій з порятунку від глобального потепління й боротьби з соціальною нерівністю. Релігійні лідери виступили зі спільною заявою.

Про це повідомили у виданні Bloomberg.

Папа Римський Франциск, Вселенський Патріарх Варфоломій і архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі заявили про важливість екології напередодні Конференції ООН зі зміни клімату COP26.

“Ми стоїмо перед загрозою суворого правосуддя: втрата біорізноманіття, погіршення стану навколишнього середовища і зміна клімату — неминучі наслідки наших дій. Сьогодні ми вже платимо, але завтра може стати ще гірше”, — сказали вони.

Духовні очільники переконані, що наслідки глобального потепління найсильніше вплинуть на найбідніших жителів планети, які найменше відповідальні за зміну клімату. Тому люди повинні вносити індивідуальний внесок у поліпшення екології, а світові лідери — очолити перехід до справедливої економіки й сталого розвитку.

“Ми жадібно споживали більше ресурсів, ніж планета може винести. Настав критичний момент — від цього залежить майбутнє наших дітей і майбутнє нашого спільного дому”, — заявили глави церков.

Було зазначено, що Земля вже нагрілася на 1,1 градуса за Цельсієм, як порівняти з доіндустріальним часом, а до кінця століття температура може підвищитися приблизно ще на три градуси. Потепління спричинить збільшення екстремальних погодних явищ і зруйнує цілі екосистеми, без яких не виживуть мільйони людей. До зміни клімату призвели викиди вуглецю в атмосферу, більшість яких виробляють під спалення викопного палива.

1—12 листопада в ході зустрічі COP26 в Глазго лідери країн-членів ООН обговорять заходи щодо сповільнення потепління на планеті.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply