RADIO7

#добреналаштоване

Поблизу Ужгорода прикордонники затримали групу нелегалів з Монголії

Учора військовослужбовці Чопського загону затримали поблизу села Оноківці Ужгородського району трьох іноземців, що намагалися у  незаконний спосіб перетнути українсько-словацький кордон.

Невідомих у лісі поблизу держрубежу виявив дільничний інспектор прикордонної служби відділення «Оноківці». Він помітив, як чоловік, жінка та хлопчик азіатської зовнішності прямують у напрямку Словаччини.

На допомогу інспекторові з прикордонного підрозділу вислали групу реагування. Правопорушників зупинили за 700 метрів до кордону. Вони мали при собі паспортні документи громадян Монголії.

У ході опитування іноземці визнали намір незаконно перетнути кордон, аби потрапити до Німеччини у пошуках кращих умов життя.

Затриманих доставили у пункт тимчасового тримання. Після з’ясування усіх обставин правопорушення їх притягнуть до відповідальності за ч.2 ст.204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України». Подальшу долю нелегалів вирішить суд.

Пресслужба Чопського прикордонного загону

В Ужгороді відбудеться «День кар’єри»

 

30 вересня 2021 року об 11.30 год. в приміщенні Ужгородського міського центру зайнятості (м. Ужгород, вул. Новака, 45) відбудеться «День кар’єри». Захід організовано для безробітних, шукачів роботи, випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів з метою сприяння їх працевлаштуванню, налагодження безпосереднього контакту між шукачами роботи і роботодавцями, підвищення обізнаності громадян щодо комплексу соціальних послуг, які надає державна служба зайнятості.

Участь у «Дні кар’єри» візьмуть понад 20 роботодавців, які презентуватимуть близько 250 актуальних вакансій. У ході заходу надаватимуться консультації з питань зайнятості, вибору чи зміни професійної діяльності, відкриття та впровадження підприємницької діяльності, юридичні консультації.

Запрошуємо всіх охочих та представників ЗМІ відвідати «День кар’єри». За більш детальною інформацією можна звернутися до Ужгородського міського центру зайнятості (відділ взаємодії з роботодавцями), або за телефонами: 0994701300, 0505271021.

 

Закарпатський обласний центр зайнятост

Жити безпечно юнаки та дівчата вчилися у виноградівських рятувальників  

Сьогодні, 28 вересня, у стінах вищого професійного училища № 34, що у  Виноградові, пролунав сигнал тривоги, на щастя, навчальний. У рамках громадської акції “Запобігти. Врятувати. Допомогти” відпрацьовувався алгоритм дій на випадок виникнення пожежі.

 

За лічені хвилини, не допускаючи паніки, учні евакуювалися із приміщення на подвір’я закладу освіти. Тут на них вже чекали місцеві рятувальники, щоб разом з молодим поколінням пригадати основи безпеки у повсякденному житті. Йшлося не лише про правила поведінки у разі виявлення пожежі, а й про дії при виявленні вибухонебезпечних чи інших підозрілих предметів. Окремо увага присутніх акцентувалася  на суворому дотриманні правил пожежної безпеки в екосистемах та про шкоду від спалюванні сухої трави.

А на практиці юнаки та дівчата могли навчитися користуватися вогнегасником та разом з надзвичайниками приборкати загорання умовної пожежі.

За цією просвітницькою акцією особливо уважно спостерігав учень училища Євген Шкирта. На знак вдячності хлопець подарував рятувальникам малюнок пожежно-рятувального автомобіля, який він виконав власноруч під час заходу.

 

ГУ ДСНС України у Закарпатській області

ЗА ДВОХ ПАКИСТАНЦІВ ПРИКОРДОННИКУ ПРОПОНУВАЛИ 16 000 ГРИВЕНЬ

Спробу незаконного переміщення партії тютюнових виробів попередили сьогодні вночі прикордонники відділу «Соломоново» Чопського загону.
Під час патрулювання поблизу міста Чоп Ужгородського району прикордонний наряд помітив невідомих, які з пакунками прямували в бік державного рубежу. Побачивши прикордонників, правопорушники вдалися до втечі.
У ході  проведення пошукових заходів прикордонники виявили пакунки з тютюновими виробами, залишені правопорушниками. Під час перерахунку правоохоронці налічили 4800 пачок тютюнових виробів без марки акцизного збору України.
 Контрабандні сигарети доставили у прикордонний підрозділ. Після проведення відповідних заходів їх в установленому законодавством порядку буде передано співробітниками Державної податкової служби. Наразі тривають заходи зі встановлення осіб, причетних до протиправної діяльності.

ЗА ДВОХ ПАКИСТАНЦІВ ПРИКОРДОННИКУ ПРОПОНУВАЛИ 16 000 ГРИВЕНЬ

Учора на Закарпатті затримали двох незаконних мігрантів з Пакистану та організатора їх невдалого трансферу за маршрутом «Україна – Словаччина».
Громадянина Ісламської Республіки Пакистан затримали у с.Оноківці Ужгородського району під час спроби підкупу прикордонника. Правопорушник сподівався, що за 16 тисяч гривень офіцер сприятиме переправленню його співвітчизників через українсько-словацький кордон. 
Разом з організатором злочину правоохоронці затримали двох громадян Пакистану, які сподівалися на безперешкодний перехід з України на територію Євросоюзу.
Як засіб вчинення кримінального правопорушення правоохоронці вилучили легковий автомобіль «Хонда» української реєстрації, грошові кошти у розмірі 16000 гривень, що призначалися як хабар, а також паспортні документи затриманих громадян Пакистану, банківські картки і іноземну валюту.
Слідчо-оперативні заходи проходили в рамках  кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» та ч. 3 ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Їх проводила міжвідомча група у складі офіцерів відділу внутрішньої та власної безпеки по Чопському загону, співробітників оперативно-розшукового підрозділу, а також слідчого відділу Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області за процесуального керівництва Ужгородської  окружної  прокуратури.
Наразі тривають слідчі дії. Очікується обрання запобіжного заходу відносно фігуранта кримінального провадження та оголошення йому підозри у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 369 ч. та 3 ст. 332 ККУ.

НА ЗАКАРПАТТІ ПЕРЕПРАВНИКУ НЕЛЕГАЛЬНИХ МІГРАНТІВ ОГОЛОСИЛИ ПРО ПІДОЗРУ

Позбавлення волі на строк від п’яти до семи років загрожує 27-річному громадянину України, який у листопаді 2020 року організував незаконне переправлення через кордон двох іноземців.

Минулого року офіцери головного оперативно-розшукового відділу Мукачівського прикордонного загону спільно з співробітниками Берегівського сектору кримінальної поліції зупинили в населеному пункті Яноші «Мерседес», яким керував 36-річний житель Мукачево. https://cutt.ly/AERxgD9

Окрім водія в салоні авто знаходилося ще п’ятеро чоловіків: троє громадян України та двоє громадян Афганістану та Пакистану.

Згодом, у рамках відкритого кримінального провадження, правоохоронцям вдалося встановити особу організатора незаконного переправлення через кордон іноземців.

Чоловік мешкає у селі Тересва Тячівського району, що на Закарпатті. Днями йому оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». У разі доведення в суді вини підозрюваного, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

                                                            Прес-служба Мукачівського прикордонного загону

Закарпатські митники вилучили сучасні айфони, які водій рейсового автобусу хотів завезти в Україну в обхід декларування та оподаткування

Порушення сталося на українсько-угорському кордоні…

Вчора пізно ввечері (27.09) на митний пост «Тиса» Закарпатської митниці заїхав рейсовий автобус маршрутом «Наполі-Борщів» під керуванням 31-річного водія.

Під час проходження митного контролю у «червоному коридорі» перевізник задекларував товар – понад 2 тис кг вживаного одягу та взуття в кількості 30 місць. Усно підтвердив, що не переміщує товари, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.

Втім, при перевірці салону автобусу закарпатські митники виявили під пасажирськими сидіннями не задекларовані мобільні телефони, смарт-годинники та ноутбук в загальній кількості 53 шт. Частина з них знаходилися у сумках для нутів та сумках для харчів.

Горе-водій визнав товар іноземного виробництва своєю власністю. Відносно нього інспектори склали протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100 % вартості предметів правопорушення та їх конфіскацію,

Наразі мобільні телефони Iphone 7, 8, 10Max, 11Pro, 12Pro та 13Pro торгівельної марки «Apple»; мобілки «Galaxy» А32 та S20FE 5G торгівельної марки «Samsung», смарт-годиники Series 5 та 6; ноутбук Galaxy Book Pro 930XDB-KF1 торгівельної марки «Samsung», орієнтовною вартістю понад 600 тис грн, вилучено на склад митниці. Остаточну їхню вартість визначить спеціаліст-експерт.

Справу скерують до суду, який і вирішить долю незаконних предметів правопорушення.

Пресслужба Закарпатської митниці

Ціна на газ в Європі вперше перевищила 1000 доларів

Ціна на газ на ф’ючерсному ринку Європи встановила рекордну позначку. Вперше в історії вона перевищила 1 тисячу доларів за тисячу кубометрів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Лондонської біржі ICE.

Зокрема, в ході торгів ціна вартість жовтневого ф’ючерсу на хабі TTF в Нідерландах зросла до 1031,3 долара за одну тисячу кубометрів.

Водночас загальне зростання ціни газу з початку дня вже перевищило 11%.

Джерело.

Як працюватимуть школи в “червоній” зоні карантину: відповідь МОН

У Міністерстві освіти та науки України розповіли, як працюватимуть школи в “червоній” зоні карантину. В цій зоні обов’язкова 100% вакцинація вчителів.

Про це заявила заступниця міністра освіти Віра Рогова, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на її слова в ефірі “Сніданку з 1+1“.

Вона зазначила, що “помаранчева” і “жовта” зони передбачають вакцинацію 80% освітян. При цьому навчаються всі діти: дошкільна, початкова, спеціальна, середня школи.

“Якщо регіон переходить до “червоної” зони, то обов’язкова 100% вакцинація вчителів. Якщо такого показника нема, то навчальний заклад перейде на дистанційну освіту”, – повідомила Рогова.

За її словами, йдеться про стовідсоткову вакцинацію всього колективу закладу – лише за цієї умови зможуть працювати і дитсадки, і початкова, і спеціалізована школи.

МЗС України теж викликає посла Угорщини через газовий контракт з Росією

Міністерство закордонних справ України викликає посла Угорщини у Києві. Українська сторона хоче донести позицію по газовому контракту Будапешта і “Газпрому”.

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Він підтвердив, що угорська сторона зробила дзеркальні дії, викликавши українського посла в МЗС.

“МЗС України аналогічно запрошує посла Угорщини в Києві, аби донести нашу принципову позицію”, – повідомив Ніколенко в коментарі РБК-Україна.

Мова йде про таку позицію:

  • транспортування газу в обхід України підриває національну безпеку держави та енергетичну безпеку Європи,
  • нова угода Угорщини з “Газпромом” завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам.

“Українська сторона вживатиме рішучих заходів для захисту національних інтересів”, – зазначив представник українського МЗС.

Джерело.

Бойовики посилили обстріли на Донбасі, поранений військовий

Бойовики посилили обстріли на Донбасі. В результаті обстрілів поранення дістав один український військовий.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр штабу операції Об’єднаних сил.

Протягом минулої доби, 27 вересня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил була контрольованою. Порівняно з попередньою добою інтенсивність бойових дій на лінії зіткнення зросла.

Збройні формування РФ 8 разів порушили режим припинення вогню.

В напрямку Попасної противник здійснив прицільний обстріл з ручних протитанкових гранатометів.

Поблизу Катеринівки ворог вів турбуючий вогонь з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Біля Новолуганського окупанти 4 рази відкривали вогонь, застосовуючи гранатомети різних систем та стрілецьку зброю.

Неподалік Золотого-4 російські найманці обстрілювали позиції наших захисників із ручних протитанкових та підствольних гранатометів, а також стрілецької зброї.

В районі населеного пункту Причепилівка окупанти використовували гранатомети різних систем.

Від початку цієї доби, 28 вересня, російсько-окупаційні війська 2 рази порушили режим припинення вогню.

В напрямку Кримського збройні формування РФ двічі вели прицільний вогонь з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Внаслідок ворожих дій один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі, стан його здоров’я – задовільний.

УкраЇнські військовослужбовці відкривали адекватний вогонь у відповідь та змусили противника припинити вогневу активність.

Підрозділи Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії з боку РФ.

Джерело.

В Україні за добу кількість нових COVID-випадків зросла вдвічі. Захворіли ще 6552 людини

В Україні за минулу добу виявили 6552 нових випадки коронавірусу. Найбільше нових випадків у Дніпропетровській та Харківській областях.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу МОЗ.

Зазначимо, що вчора МОЗ повідомив про 3007 нових випадки зараження коронавірусом, а сьогодні – вдвічі більше.

За добу:

  • госпіталізували – 1 288 осіб;
  • летальних випадків – 143;
  • одужали – 2 927 осіб;
  • протестували методом ПЛР – 31 051 особа, методом ІФА – 9 067 осіб, експрес-тестами – 25 694 особи.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (595), Харківській (547), Донецькій (528), Запорізькій (500), областях та м. Київ (461).

За весь час пандемії в Україні:

  • захворіли – 2 401 956 осіб;
  • одужали – 2 248 071 особа;
  • летальних випадків – 55 863.

Джерело.