










26-27 жовтня проходить онлайн-прем’єра фільму В’ячеслава Бігуна «Magnificus. Дума про право». Стрічку презентують з нагоди 85-річчя почесного професора Львівського університету Петра Рабіновича. Це перша стрічка серії автора, присвячена відомим професорам. Безкоштовний перегляд з 26 жовтня з 19:00 до кінця доби 27 жовтня за посиланням https://youtu.be/2XH2A8y17FM.
«Magnificus. Дума про право» — кінопортрет професора, який більше 50 років посвячує покоління юристів у світ права. Академік, доктор юридичних наук, професор юридичного університету Львівського національного університету Петро Рабінович — найцитованіший український правознавець. У центрі уваги стрічки — зустріч випускників, особиста історія, наукова школа, повернення до Львова «юридичного генія людства» і дискусія про право на смерть.
В’ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист із Закарпаття, автор близько 600 публікацій і 35 фільмів (які на осінь 2021 року здобули більше 70 нагород).
«Magnificus. Дума про право»: 10 цікавих фактів
https://youtu.be/2XH2A8y17FM

255 НОВИХ ВИПАДКИ за добу, 8 хворих померли
Упродовж минулої доби 25 жовтня:
• 86 пацієнтів одужали
• 855 зразків біологічного матеріалу відібрано та скеровано у лабораторії для досліджень методом ПЛР;
• у 255 пацієнтів підтверджено коронавірус методом ПЛР
• 8 хворих із діагнозом COVID-19 померли
З початку діагностики коронавірусу:
• 67 711 закарпатцям встановлено діагноз COVID-19, із них 3740 – медичні працівники, 3667 – діти
• 62 090 пацієнти одужали
• померли 1721 пацієнтів з діагнозом COVID-19.
Підготовлено за інформацією департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА та ДУ Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, за якої умови в Україні можуть ввести тотальний локдаун. Це може статися за умови перенесення всіх регіонів до “червоної” зони карантину.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу МОЗ в ефірі програми “Свобода слова”.
“Локдаун оголошується тоді, коли всі області заходять до “червоного” рівня епіднебезпеки”, – зазначив Ляшко.
Він зазначив, що потрібно зробити все можливе для того, щоб уникнути тотальних обмежень по всій країні.
Зазначимо, що міністр також повідомляв, що перевести в “червону” зону карантину можуть Львівську, Житомирську та Луганську області.
Так, глава МОЗ пояснив, що за індикаторами в “червону” зону перейшли п’ять областей, однак дві з них не назвав.
За словами Ляшка, таким чином вже 13 областей будуть у “червоній” зоні адаптивного карантину.

Поліцейські матимуть спеціальні значки на формі. Вони будуть свідчити про вакцинацію їх носія проти COVID-19.
Про це заявив голова МВС Денис Монастирський, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на ефір “Свобода слова” на ICTV.
Вже більше 70% поліцейських повністю щеплені, повідомив голова МВС. Бувають випадки, коли поліцейський робить зауваження порушникам карантинних обмежень, а ті говорять у відповідь, а чи сам правоохоронець вакцинований, розповів він.
“Ми навіть розробили значки, які можуть використовувати патрульні поліцейські. На значку буде вказано, що правоохоронець вакцинований”, – розповів Монастирський.


Україну внесли до списку країн з “найвищим рівнем небезпеки” через ситуацію з коронавірусом. Таке рішення прийняв Центр з контролю та профілактики захворювань США.
Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на CNN.
За останні 28 днів у пунктах призначення, які підпадають під 4-ту категорію, було понад 500 випадків COVID-19 на 100 000 жителів.
США віднесли до країн з найвищим рівнем COVID-небезпеки такі держави:
Загалом же в списку наразі перебувають 77 країн.

НАК “Нафтогаз України” підписала з молдавською Energocom рамкову угоду про постачання газу. Документ не містить фіксованих обсягів і ціни газу.
Про це РБК-Украіна повідомили в прес-службі НАК.
Документ підписаний 12 жовтня, відзначили в компанії.
Таким чином, НАК з 22 жовтня почав брати участь у тендерних торгах на постачання газу, але поки жодних поставок в рамках цього договору не проводив.
У компанії також повідомили, що ціна газу, в разі початку поставок, буде ринковою і формуватися виходячи з вартості ресурсу на хабі плюс доставка.
Раніше повідомлялося, що Молдова запросила допомогу в поставках газу. Як заявив секретар РНБО України Олексій Данилов, газ Молдові буде поставлятися не за гроші, а буде наданий на певний період з умовою, що Кишинів пізніше його поверне. За даними РБК-Україна, перші 1 млн кубометрів за цією домовленістю повинні бути поставлені в Молдову вже сьогодні. Всього Молдова запросила 15 млн кубометрів.
За неофіційною інформацією для проходження опалювального сезону Молдові може знадобитися 1,1 млрд кубометрів газу. З них 400 млн кубометрів можуть бути забезпечені поставками з Румунії, решту обсягу в 700 млн кубометрів доведеться закупити з інших джерел.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі нарахувала понад 400 порушень режиму припинення вогню в ці вихідні на Донбасі. Серед них вибухи і розриви снарядів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт СММ ОБСЄ.
Найбільше порушень режиму припинення вогню в період з вечора 22 по вечір 24 серпня сталися в Донецькій області. Там спостерігачі нарахували відразу 406 порушень.
У тому числі нарахували і 60 вибухів на цій території, серед яких розрив боєприпасів.
Більшість порушень режиму припинення вогню в Донецькій області сталися в районі Петровського.
У Луганській області спостерігачі ОБСЄ зафіксували 37 порушень режиму припинення вогню, в тому числі 12 вибухів невизначеного
походження.

За добу, 25 жовтня, бойовики чотири рази порушували режим припинення вогню на Донбасі. Український військовий підірвався на невідомому ворожому вибуховому пристрої, інший боєць – поранений в унаслідок обстрілів.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на прес-службу ООС.
Біля Кам’янки ворог стріляв з мінометів калібру 82 мм, поблизу Пісків – зі стрілецької зброї.
У напрямку Золотого-4 найманці стріляли з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
У Луганській області пролетів безпілотник, ймовірно “Орлан-10”, з перетином лінії зіткнення.
З початку поточної доби противник одного разу порушив режим припинення вогню.
“На 7:00, 26 жовтня, зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню, із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Біля Гранітного російські найманці вели вогонь з артилерії калібру 122-мм”, – йдеться в повідомленні.

