RADIO7

#добреналаштоване

26 жовтня відбудеться Онлайн-прем’єра фільму «Magnificus»

26 жовтня відбудеться Онлайн-прем’єра фільму «Magnificus»

26-27 жовтня проходить онлайн-прем’єра фільму В’ячеслава Бігуна «Magnificus. Дума про право». Стрічку презентують з нагоди 85-річчя почесного професора Львівського університету Петра Рабіновича. Це перша стрічка серії автора, присвячена відомим професорам. Безкоштовний перегляд з 26 жовтня з 19:00 до кінця доби 27 жовтня за посиланням https://youtu.be/2XH2A8y17FM.

«Magnificus. Дума про право» — кінопортрет професора, який більше 50 років посвячує покоління юристів у світ права. Академік, доктор юридичних наук, професор юридичного університету Львівського національного університету Петро Рабінович — найцитованіший український правознавець. У центрі уваги стрічки — зустріч випускників, особиста історія, наукова школа, повернення до Львова «юридичного генія людства» і дискусія про право на смерть.

В’ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист із Закарпаття, автор близько 600 публікацій і 35 фільмів (які на осінь 2021 року здобули більше 70 нагород).

 

 

«Magnificus. Дума про право»: 10 цікавих фактів

  1. Назва стрічки. Magnificus з латинської, серед іншого, значить славний, величний. «Дума про право» відносить до змісту стрічки та назви серії, присвяченої юристам.
  2. Найцитованіший правознавець. Герой стрічки Петро Рабінович – найцитованіший український правознавець за індексом Хірша (36 за 2021). Парадокс: наразі індексується близько 1/5 його доробку, тому потенційний індекс більший.
  3. 5 років співпраці. Робота над стрічкою розпочалася 26 жовтня 2016 року. Цього дня в Львові зібралися представники його наукової школи, аби вшанувати ювіляра. Кадри дійства увійшли до стрічки, онлайн-прем’єра якої відбулася 26 жовтня 2021 року – в день 85-річчя професора.
  4. 4 локації. Попри вік, професор веде активну науково-педагогічну роботу. В фільмі ми бачимо його в Києві, Львові, Одесі та на Тернопільщині.
  5. Сінема-веріте. Фільм створено в стилістиці, подібній до «правдивого кіно» (cinéma vérité) і кіно-портрету. Ви не почуєте авторського голосу за кадром, не побачите його на екрані. Глядач спостерігає за героєм в ситуаціях, і фільм стає «інструментом соціально-психологічного аналізу», складним документом про особу та її час. При цьому фільм не претендує на всебічність, запрошуючи глядача доповнити уявлення про героя.
  6. Вдача. Стрічка могла не відбутися, якби не вдача в пригоді з її автором. Після фільмування в Тернополі, автор направлявся рейсовим автобусом до столиці. Автобус зробив зупинку в Луцьку, який покинув уже без автора. Обладнання та унікальні записи в єдиному екземплярі залишилися в автобусі. Автору довелося вдатися до дій, які швидше нагадували спецоперацію, аби наздогнати автобус.
  7. 35 стрічка автора. Ця стрічка – частина серії фільмів автора про юристів. Автор, чи не єдиний український режисер, який системно працює в напрямі «Право і кіно». У його доробку (близько 40 стрічок) вже більше 10 титулованих стрічок і низка публікацій про право і справедливість.
  8. Фестивальні покази. У 2021 році фільм номінувався на кількох кінофестивалях (напр.: «Полтава-Док», «Кінокімерія» та Міжнародний фестиваль історичного кіно).
  9. Версії стрічки. Фільм представлено в короткометражній і повнометражній версіях. Остання теж має кілька версій: 60, 75 і 90 хвилин.
  10. Додаткові матеріали. До фільму не увійшов масив матеріалів, які можуть зацікавити: розповіді професора на природі, міркування про право й особистий досвід праворозуміння, спілкування з колегами, участь в подіях. Їх планується оприлюднити як апокрифи до фільму.

https://youtu.be/2XH2A8y17FM

Leave a Reply