RADIO7

#добреналаштоване

Blog

Не залишайтеся наодинці із своїми проблемами. Ужгородський міський центр соціальних служб надає соціальні послуги

Війна росії проти України спричинила численні негативні соціальні наслідки, серед яких можна виділити основні:
* Масова міграція і внутрішнє переміщення населення: мільйони українців були змушені залишити свої домівки, шукаючи безпеки в інших регіонах країни або за кордоном. Це створило значне навантаження на соціальні служби, ринок праці та житловий фонд у приймаючих регіонах.
* Втрата робочих місць: через бойові дії та окупацію частини територій багато підприємств припинили свою діяльність, що призвело до значного зростання безробіття.
* Психологічні наслідки: війна спричинила поширення стресу, тривоги, депресії та посттравматичного стресового розладу серед населення, особливо серед військових, переселенців та тих, хто втратив близьких.
* Погіршення рівня освіти: багато шкіл та університетів були зруйновані або пошкоджені, навчальний процес переривався або переведений у дистанційний формат, що вплинуло на якість освіти.
* Зростання соціальної нерівності: війна поглибила економічну нерівність, оскільки люди, які втратили роботу або домівку, опинилися в особливо складному становищі.
* Проблеми зі здоров’ям: зниження доступу до медичних послуг, зростання випадків захворювань, пов’язаних зі стресом і поганими умовами життя, та поширення інфекційних хвороб.
* Криміналізація суспільства: збільшення кількості злочинів, пов’язаних із зброєю, контрабандою та іншими видами кримінальної діяльності, пов’язаними з воєнними діями.
Ці чинники мають довгострокові наслідки і вимагають комплексних заходів для їх подолання.

Кожен мешканець територіальної громади Ужгорода може скористатися соціальною підтримкою шляхом отримання соціальних послуг, які надаються кваліфікованими фахівцями із соціальної роботи та психологами.

Ужгородський міський центр соціальних служб департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради надає такі соціальні послуги:

 – інформування;
 – консультування;
 – консультативний кризовий телефон;
 – надання притулку;
 – соціальна профілактика;
 – соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 – соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, які позбавлені батьківського піклування;
 – екстрене (кризове) втручання;
 – соціальна адаптація;
 – соціальна інтеграція та реінтеграція;
 – натуральна допомога.
Не залишайтеся наодинці із своїми проблемами, соціальні служби завжди готові Вас вислухати, підтримати та допомогти.
Ми знаходимося за адресою: Ужгород, площа Шандора Петефі, 24 Б, каб.28-29. Наші контакти: (0312) 61-64-72, 0500553004. E-mail – umcss@rada-uzhgorod.gov.ua.

Закарпатська митниця видала до 29 країн світу 4,5 тисяч сертифікатів з перевезення вітчизняних товарів

При експорті української продукції за угодами про вільну торгівлю митниця видає сертифікати з перевезення товару форми EUR.1. За його наявності вітчизняні товари звільняються від сплати ввізного мита в країні-імпорту, що дозволяє українському бізнесу бути конкурентоспроможним на зовнішніх ринках.

Так, з початку 2024 року (станом на 22 липня) Закарпатська митниця видала суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності 4499 сертифікатів форми EUR.1 на товари, що експортувалися до країн Європейського Союзу, ЄАВТ, Великобританії, Північної Македонії, Молдови.

Сертифікати видано до 29 країн світу.

Найбільше їх видано для експорту до таких країн:

  Угорщини – 1160

 Німеччини – 620

 Італії – 492

 Румунії – 447

 Чеської Республіки – 415

 Словацької Республіки – 322

 Австрії – 192.

Здебільшого експортери зверталися за отриманням сертифікатів EUR.1 на сільськогосподарську продукцію (зернові продукти), готові вироби, виготовлені з давальницької сировини (продукція машинобудівної, автомобільної, швейної та хімічної галузей), продовольчі консервовані товари, рослинна продукція, вирощена на території України, промислові товари та вироби з деревини.

Також країнами-партнерами українських експортерів товарів є Болгарія, Бельгія, Данія, Греція, Естонія, Литва, Латвія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Швеція, Великобританія, Швейцарія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Словенія.

Послугами оформлення сертифікатів EUR.1 на експорт продукції у 2024 році скористалися 300 суб’єктів ЗЕД.

У 160 випадках експортери подавали заяви на видачу сертифікатів EUR.1 за новітніми правилами походження, а саме: Альтернативними правилами походження, якими на перспективу планується замінити  правила, визначені у Доповненні І до Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Крім того, в зоні діяльності Закарпатської митниці зареєстровано 17 експортерів, що отримали статус уповноваженого експортера з правом самостійно декларувати преференційне походження власної продукції у 27 товарних позиціях згідно УКТ ЗЕД, якими за півроку вже оформлено 862 експортні поставки продукції до країн Євросоюзу.

 

Пресслужба Закарпатської митниці

НА ЗАКАРПАТТІ ПРАВООХОРОНЦІ ВИКРИЛИ ЗЛОЧИННЕ УГРУПУВАННЯ, ЯКЕ ЗАЙМАЛИСЬ ПЕРЕПРАВЛЕННЯМ ЧОЛОВІКІВ ЧЕРЕЗ КОРДОН

На Закарпатті правоохоронці викрили двох жителів Мукачево, які намагалися поза пунктами пропуску переправити в Угорщину трьох закарпатців та двох жителів Київщини.

Переправників разом із їхніми «клієнтами» затримали на околиці населеного пункту Перехрестя Берегівського району, після одержання від одного з «підопічних» частини неправомірної грошової винагороди.

Загалом за здійснення незаконної оборудки спритники планували збагатитися на понад 60 тисяч доларів США.

Наразі їм вже оголошено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. У разі доведення вини підозрюваних у суді, їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років.

Слідчі дії щодо встановлення всіх обставин кримінального провадження і притягнення до відповідальності винних осіб тривають.

Заходи з викриття правопорушників в рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 332 КК проводили співробітники прикордонного оперативно-розшукового відділу «Дякове» та військовослужбовці відділу прикордонної служби «Вилок» Мукачівського прикордонного загону спільно зі співробітниками СБУ та Нацполіції за процесуального керівництва Виноградівського відділення Берегівської окружної прокуратури.

                                              Прес – служба Мукачівського прикордонного загону

Знайти роботу із зарплатою понад 12 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості

Станом на сьогодні у базі даних ОЦЗ є пропозиції роботи із заробітною платою від 12 500 грн до 40 000 грн для:

– кухарів,

– головних конструкторів,

– офіціантів,

– механіків,

– монтувальників шин,

– продавців продовольчих товарів,

– операторів поштового зв’язку,

– слюсарів-сантехніків,

– операторів верстатів з програмним керуванням,

– підсобних робітників тощо.

Звернутися до обласної служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні можна за телефоном ОЦЗ (044) 244-94-85 чи відвідавши безпосередньо будь-яку з філій Закарпатського ОЦЗ.

Отримати відповіді на свої запитання можна на нашому Телеграм-каналі https://t.me/Pidtrumka_DCZ_Zakarpattja.

Завжди свіжі пропозиції роботи на нашому Телеграм-каналі «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

 

Закарпатський обласний центр зайнятості

На Закарпатті СБУ затримала чергових ділків, які незаконно переправляли «ухилянтів» за кордон


Служба безпеки викрила двох мешканців Мукачівського району, які налагодили канал нелегального переправлення осіб через держкордон в обхід контрольно-пропускних пунктів. 

Зловмисники «спеціалізувалися» по чоловікам призовного віку.

За свої послуги організатори просили в середньому по 7 тисяч доларів США з охочого уникнути мобілізації. За одну «ходку» організатори могли заробити 35 тисяч американських доларів.

Правоохоронці затримали зловмисників у прикордонній території під час спроби переправити 5 громадян України.

Обом організаторам оборудки повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон) Кримінального кодексу України.

Викриття зловмисників проводили оперативники СБУ в Закарпатській області, співробітники відділення поліції №1 Берегівського РУП та оперативно-розшукового відділу Мукачівського прикордонного загону за процесуального керівництва Виноградівського відділу Берегівської окружної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Закарпатській області

Де і ким може бути вручена повістка.

 

Відповіді на ці питання є в постанові Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 про «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».
Отже, вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним здійснюється цілодобово:
– за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання,
– за місцем роботи або навчання;
– у громадських місцях;
– громадських будинках та спорудах;
– місцях масового скупчення людей;
– територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки;
– на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України.

За адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені:
– через дільниці оповіщення шляхом їх виклику до таких дільниць та вручення повісток, отриманих від районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки представниками цих дільниць, та вручення повісток за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
– представниками районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
– представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки особисто або засобами зв’язку;
– групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, поліцейські, а також під час оповіщення мешканців багатоквартирних будинків — керівник установи (організації) або фізична особа — підприємець, яка надає послуги з управління багатоквартирними будинками, або голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

За місцем роботи або навчання резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені:
– представниками підприємства (установи, організації) на (у) якому (якій) він працює;
– представниками закладу освіти, у якому він навчається;
– представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
– групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), підприємства (установи, організації), територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та поліцейські.

У громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені:
– представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
– групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та поліцейські.

У районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки резервістам та військовозобов’язаним повістка вручається військовослужбовцями або працівниками таких центрів.

Представники, уповноважені вручати повістки, здійснюють оповіщення громадян як самостійно, так і у складі груп оповіщення.

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

За правопорушення, виявлені у зоні діяльності Закарпатської митниці, Держбюджет отримає понад 100 мільйонів

За результатами виявлених фактів порушень митного законодавства у зоні діяльності Закарпатської митниці та складених протоколів про ПМП за І півріччя 2024 року на розгляд суду передано 320 справ на загальну суму майже 106 млн грн.

Відтак, за 463 справами (в т.ч, які скеровані до суду ще за попередній період) отримано позитивні рішення від судових інстанцій.

 Із яких:

 застосовано конфіскацію на 45,3 млн. грн.;

 судом накладено штрафів на 29,5 млн грн.;

 стягнено штрафів на 4,6 млн. грн.

Крім цього, митницею розглянуто 97 справ про порушення митних правил, за результатами яких прийнято рішення про накладення адміністративного стягнення на 6 млн. грн.

 Загалом до Держбюджету вже перераховано 12,5 млн. грн, стягнуті за митні правопорушення.

Пресслужба Закарпатської митниці

За матеріалами СБУ 15 років тюрми заочно отримав кремлівський «воєнкор», який навів російський С-300 по Миколаєву

Завдяки доказовій базі Служби безпеки до тюремного ув’язнення засуджено зрадника України Сергія Лебедєва (відомого під псевдонімом «Лохматий»).

Він працює на фсб як «позаштатний воєнкор» московського інформагентства «РИА Новости» та переховується від правосуддя в тимчасово окупованому Донецьку.

Судовий розгляд відбувся у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).

За матеріалами СБУ суд призначив Лебедєву 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як встановило розслідування, агент виконував завдання фсб за декількома напрямками.

Перший – це збір розвідданих про Сили оборони та коригування повітряних атак рф на цивільну інфраструктуру України.

Для цього Лебедєв залучав інформаторів, яких знаходив на власному Телеграм-каналі із загальною аудиторією понад 30 тис. підписників.

Так, за наведенням одного із користувачів інтернет-ресурсу «Лохматий» скоригував удар російськими ракетами С-300 по багатоповерхівці у Миколаєві восени 2022 року.

Також зрадник залучив до співпраці мешканця Закарпаття, який «зливав» агенту локації військових підрозділів у прикордонному регіоні.

Одночасно Лебедєв брав активну участь у підготовці замовних сюжетів для кремлівських телеканалів. Там він поширював фейки про Сили оборони та обстановку на фронті.

На підставі доказів, які зібрали слідчі Служби безпеки, суд визнав Лебедєва винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Строк відбування покарання обчислюватиметься з дати фактичного затримання зрадника.

Спеціальне досудове розслідування проводили співробітники СБУ в Закарпатській та Миколаївській областях за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Закарпатській області

У ТИСІ НА КОРДОНІ З РУМУНІЄЮ ВИЯВИЛИ ТІЛО ЛЮДИНИ

Перебування у річці людини без ознак життя прикордонники відділу «Тячів» Мукачівського загону помітили під час здійснення моніторингу ділянки відповідальності.

Потопельника виявили за 30 метрів від українського берега Тиси.

Від початку року це вже 16 потопельник, який намагався подолати Тису.

Вкотре застерігаємо, незаконний перетин річковими ділянками кордону може бути небезпечним для вашого життя та здоров’я!

                    Прес – служба Мукачівського прикордонного загону

Працює Єдина ветеранська лінія.

 

Як повідомляють в Міністерстві у справах ветеранів України, це спеціальна
телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранської
спільноти, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць. Її
запущено командою Мінветеранів спільно з Червоним Хрестом України.
З квітня цього року Єдина ветеранська лінія вже обробила 12 тисяч звернень, –
повідомляють в Міністерстві.
Унікальність ЄВЛ полягає у всебічній компетентності та обізнаності
операторів. Вони надають консультації з питань щодо медицини, житла,
грошової допомоги та компенсацій, призначення пільг, юридичної підтримки/
Також розбудована взаємодія з іншими державними лініями. До прикладу,
якщо ветерани звертаються з питань охорони здоров’я, то ЄВЛ комунікує з
МОЗ. Якщо звернення пов’язане із зниклими безвісти – взаємодія відбувається
з лінією Мінреінтеграції і іншими лініями. Це дозволяє не лише вирішувати
окремі звернення, але й аналізувати проблеми загалом для формування нових
законодавчих та нормативних змін.
«Лише за один тиждень після запуску е-Посвідчення ветерана у Дії, фахівці
Єдиної ветеранської лінії зареєстрували майже півтори тисячі звернень та
здійснили понад триста вихідних дзвінків. У середньому один оператор
протягом дня може опрацювати до 100 вихідних дзвінків, надаючи консультації
та психосоціальну підтримку», – сказав заступник міністра у справах ветеранів
України Руслан Приходько.
Для звернень телефонуйте: 0 800 505 217

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?

Запрошуємо вас на зустріч з командою Drone Force.

Наша команда вирушає до Центрів рекрутингу української армії, щоб презентувати проєкт залучення до найтехнологічніших підрозділів Сухопутних військ.

Під час зустрічі всі охочі зможуть спробувати свої сили та пройти тестування на симуляторі FPV, дізнатися більше про навчання, типи літальних апаратів, ознайомитися з процедурою рекрутингу. Ви зможете отримати відповіді на всі питання та рекрутуватися на посаду оператора БпЛА чи інші вакансії підрозділів безпілотних систем.

Ми будемо у місті декілька днів, щоб у всіх бажаючих була можливість дізнатися якомога більше і прийняти зважене рішення.

Заповнюйте анкету (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdl2Orxg5B5t8wc-Lr57aUnvzb-NVntsC2TqxvaymxzWeGhtA/viewform) та приходьте на зустріч!

Про сонце, спеку, небезпеку та першу допомогу ( + 100 додаткових викликів “швидких” щодоби!)

+100 додаткових викликів за добу – настільки збільшилась кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги Закарпаття у зв’язку із спекою. За прогнозом, ще принаймні тиждень температура триматиметься+36 градусів. Розповідаємо, як захистити себе й близьких, коли стовпчики термометрів стрімко повзуть вгору.

☀️⚡️🌡 Високі температури негативно впливають на здоров’я немовлят, людей похилого віку, хронічно хворих та тих, хто працює на вулиці. Спека може спровокувати виснаження та тепловий удар, а також загострити наявні захворювання, зокрема, серцево-судинні, респіраторні та ниркові.

Дотримуючись простих рекомендацій, можна запобігти негативному впливу спекотної погоди на здоров’я.
Уникайте спеки. За можливості не виходьте на вулицю та уникайте виконання напруженої роботи у найбільш спекотний час доби (пік активності Сонця припадає на 11:00-16:00). Перебувайте в тіні, не залишайте дітей та тварин у припаркованому транспорті, який може швидко нагрітися. Проводьте 2–3 години протягом дня у прохолодному місці.
Підтримуйте прохолоду в домі. Намагайтеся вночі, коли стовпчики термометрів опускаються, охолодити своє помешкання. Вдень зменште теплове навантаження на житло, використовуючи штори, жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів, які сприяють нагріванню повітря.
Дбайте, щоб тілу було комфортно у спеку. Віддавайте перевагу легкому та вільному одягу, обирайте натуральну постільну білизну. Приймайте прохолодний душ або ванну. Не забувайте про сонцезахисні засоби та головний убір.
Регулярно пийте воду. Важливо підтримувати оптимальний водний баланс, не чекаючи відчуття спраги. Та уникайте солодких, алкогольних або напоїв з кофеїном, адже вони сприяють втраті більшої кількості рідини.
Уникайте жирної та гарячої їжі. Такі продукти створюють додаткове теплове навантаження на ваш організм. Поступово збільшуйте споживання фруктів та овочів, адже в них міститься високий відсоток рідини.
СОНЯЧНИЙ ТА ТЕПЛОВИЙ УДАРИ: ЯК РОЗПІЗНАТИ І ДОПОМОГТИ
Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту капелюхом голову.
Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини, після впливу екстремальних температур.

Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.

Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи.
Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.
Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків.

☝️❗️ Немовлята, люди похилого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи.

Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.
Ознаки теплового та сонячного удару:
🔸 теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців;
🔸 м’язові спазми в руках, ногах або животі;
🔸 короткочасна втрата свідомості;
🔸підвищення температури тіла;
🔸нудота;
🔸блювота;
🔸втома;
🔸 слабкість;
🔸 головний біль; запаморочення;
🔸відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;
🔸швидкий пульс;
🔸 утруднене дихання;
🔸 галюцинації;
🔸 дезорієнтація.
!!! У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103 або 112) за підозри на тепловий чи сонячний удар.