Команда “Радіо 7”

Для забезпечення безпеки мешканців під час проведення Великодніх богослужінь та освячення пасок із 15:00 19 квітня до 13:00 20 квітня буде перекрито рух транспорту вулицями Олександра Духновича, Капітульною, Августина Волошина (від торговельно-економічного коледжу до Головного управління ДПС у Закарпатській області).
Про це інформує відділ транспорту Ужгородської міської ради.
Просимо, за можливості, не паркувати та не залишати на цей період транспортні засоби на вказаних вулицях.
Рада оборони області затвердила рішення про посилення охорони публічного порядку з 19 по 22 квітня, повідомив очільник Закарпаття Мирослав Білецький.
За його словами, про безпеку під час Великодніх богослужінь дбатимуть підрозділи Нацполіції, СБУ, Нацгвардії та військової служби правопорядку.
Основна увага — на моніторинг ситуації, посилену присутність правоохоронців на вулицях та у місцях скупчення людей, реагування на сигнали повітряної тривоги, недопущення провокацій.
«Закликаємо громадян бути обачними та уважними у святкові дні, дотримуватись інструкцій безпеки та у разі загрози реагувати на сигнали тривоги», – наголосив голова Закарпатської ОВА.
Джерело: https://carpathia.gov.ua/news/na-zakarpatti-posyliuiut-bezpekovi-zakhody-na-velykden
Відзавтра перевірятимуться автомобільні ваги на трьох пунктах пропуску, що на кордоні з Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Термін – тиждень.
За інформацією філії «Укрінтеравтосервіс-Закарпаття», з 17 по 24 квітня 2025 року ДП «Львівстандартметрологія» проводитиме щорічну державну метрологічну повірку автомобільних ваг у пунктах пропуску «Чоп» (українсько-угорський кордон), «Ужгород» (українсько-словацький кордон) та «Дякове» (українсько-румунський кордон).
Тож, перевізникам вантажних транспортних засобів необхідно врахувати можливі тимчасові затримки руху автомобілів під час проведення метрологічної повірки на зазначених КПП.
Пресслужба Закарпатської митниці
В Міністерстві у справах ветеранів роз’яснили, як призначається та виплачується одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни.
Отже, хто має право?
Ветерани та ветеранки з інвалідністю внаслідок війни, яким встановлено статус згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та видано посвідчення в якому зазначено один із цих пунктів.
Який розмір допомоги?
І група — 400 прожиткових мінімумів (станом на 2025 рік — 1 211 200 грн);
ІІ група — 300 прожиткових мінімумів (станом на 2025 рік — 908 400 грн);
ІІІ група — 250 прожиткових мінімумів (станом на 2025 рік — 757 000 грн);
Перелік документів
До заяви (згідно з додатком 2 до постанови КМУ від 29.04.2016 № 336) додаються копії (скановані копії) таких документів:
посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідки медико-соціальної експертної комісії;
паспорта заявника;
ідентифікаційного номера або відмітку в паспорті громадянина України про відмову від його прийняття;
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу з інвалідністю внаслідок війни, зазначену у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача ОГД.
Куди подавати документи?
Особисто або поштою: Міністерство у справах ветеранів України, вул. Хрещатик, 34, м. Київ, 01001
Через будь-який ЦНАП – незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.
Порядок виплати
Рішення про призначення та виплату ОГД оформляється наказом Мінветеранів. Кошти надходять на банківський рахунок, вказаний у заяві.
Важливо! Військовослужбовцям, які проходять військову службу – ОГД виплачується військовою частиною (установою, організацією), в якій проходять службу
Група комунікацій Закарпатського ОТЦК та СП
Ужгород нині в жалобі – прощалися із 52-річним молодшим сержантом Мирославом Лукачем
Мирослав Іванович Лукач народився 29 листопада 1972 року в Ужгороді. Навчався у школі №15. Працював на машинобудівному заводі.
Проходив військову службу на військово-морському флоті. У березні 2024 року став на захист України. Загинув 6 квітня 2025 року на полі бою, захищаючи нашу країну, кожного з нас.
Чин похорону відбувся на площі Народній. Віддати шану Герою прийшли рідні, друзі, колеги, міський голова Богдан Андріїв, військові, містяни.
Від головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського зачитали пам’ятний лист на знак глибокої вдячності за жертовне служіння в лавах Збройних Сил України.
Після заупокійної літургії жалобна хода пройшла до Пагорба Слави, де Мирослава Лукача поховали з усіма військовими почестями.
У захисника залишилася дружина, з якою прожив 28 років, дочка, мама, зять й онучка.
Вічна пам’ять та шана Герою!
Служба безпеки викрила ще одну схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
За результатами комплексних заходів в Мукачеві затримано організатора оборудки, який пропонував свої послуги за 15 тис. доларів США.
Ним виявився мешканець Львівщини, представник громадської організації, що займається контролем за виконанням законів у сфері запобігання та протидії корупції.
Зловмисник підшукував охочих уникнути мобілізації, забезпечував їм трансфер на власному авто до одного із пунктів пропуску у Львівській області.
Надалі він «передавав» ухилянтів своїм спільникам, які без законних на те підстав допомагали їм втікати за межі України.
Правоохоронці затримали організатора схеми в Мукачеві під час отримання 15 тисяч доларів США за незаконне переправлення українського громадянина.
Вирішується питання стосовно повідомлення йому про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Перевіряється причетність до оборудки працівників митниці та інших правоохоронних органів.
Заходи з викриття злочину здійснювали оперативники СБУ спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.
Пресслужба СБУ в Закарпатській області
Кожен суб’єкт, що здійснює зовнішньоторговельні операції, прагне якнайшвидше пройти кордон та вчасно доправити свій вантаж. Тут важливу роль відіграють чіткі правила для бізнесу та швидкі митні процедури.
За І квартал 2025 року у зоні діяльності Закарпатської митниці оформлено 29 620 митних декларацій.
Країни, з яких найбільше імпортовано товарів до України: Чехія – 30,6 млрд. грн., Словаччина — 14,3 млрд. грн., Угорщина — 11,1 млрд. грн., Італія — 6,9 млрд. грн. та ін.
Експортували з України найбільше до Німеччини — на 5,3 млрд. грн., Італії — на 2,4 млрд. грн., Чехії — на 2,3 млрд. грн., Угорщини – на 1,5 млрд. грн. та ін.
Основними бюджетоформуючими товарами виступали: легкові автомобілі та інші моторні транспортні засоби – на 1,2 млрд. грн.; телефонні апарати – на 315 млн. грн.; моторні транспортні засоби для перевезення вантажів – на 184 млн. грн.; монітори та проектори, приймальна телевізійна апаратура – на 178 млн. грн.; машини автоматичного оброблення інформації та їх блоки – на 133,8 млн. грн. тощо.
Серед експортних товарів виступали: насіння ріпаку, кукурудза (145,5 тис. тонн), насіння ріпаку (майже 85 тис. тонн), соєві боби (62 тис. тонни), пиломатеріали (27,5 тис. тонн), деревина паливна (17,8 тис. тонн) та ін.
Нагадаємо, завдяки злагодженій роботі та співпраці з бізнесом, за І квартал п.р. Закарпатська митниця скерувала до Держбюджету 4,8 млрд. грн. митних платежів.
Пресслужба Закарпатської митниці
Сьогодні, 9 квітня, Ужгород попрощався із загиблим захисником, 52-річним старшим солдатом Віктором Сабіровим.
Чин похорону відбувся на площі Народній. Віддати шану Герою прийшли рідні та друзі, міський голова Богдан Андріїв, військові, містяни.
Від головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського зачитали пам’ятний лист на знак глибокої вдячності за жертовне служіння в лавах Збройних Сил України.
Після заупокійної літургії жалобна хода пройшла до Пагорба Слави, де Віктора Сабірова поховали з усіма військовими почестями.
Вічна пам’ять та шана Герою!
Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень протягом останніх років продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index»
Як повідомила дирекція Карпатського центру полінгових досліджень, дослідники здійснили у лютому порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”. Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку.
Відповідно до «індексу бограча» якщо за березень 2025 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 822 гривень, то у квітні 2025 року різниця цін склала 15 гривень – і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 837 грн., тобто зміна цін відбулася на 1,8 %
P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.
До уваги водіїв – ужгородців та гостей міста!
Завтра, 9 квітня 2025 року, починає функціонувати новий майданчик з платного паркування на вул.Капушанській. Про це інформує КП «Ужгородпарксервіс».
Сплатити за паркування авто на місцях для платного паркування в Ужгороді можна через спеціальний додаток “Smart Uzhhorod” , відсканувавши QR-код з інформаційної таблички або терміналу.
Також оплатити за паркування можна готівкою та карткою у синіх терміналах.
Наголошуємо , завжди перевіряйте коректність введених даних (номер транспортного засобу та локацію, на якій знаходитесь).
️Нагадуємо, місця для платного паркування позначені дорожньою розміткою та знаками.
Вартість години паркування – 25 грн.
Плата стягується із 8:00 до 19:00 у будні, у вихідні паркування безкоштовне. Тарифікація погодинна, перші 10 хвилин – безкоштовно.
Паркування для людей з інвалідністю – безкоштовне у спеціально відведених місцях.
Оператором платного паркування є КП «Ужгородпарксервіс» .
Завтра, 9 квітня, в Ужгороді попрощаються із захисником Віктором Сабіровим.
Чин похорону розпочнеться о 13:00 на площі Народній біля памʼятника Тарасу Шевченку.
Міський голова Богдан Андріїв, депутати міської ради, працівники виконавчого комітету висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким воїна.
Вічна шана і світла пам’ять Герою!