RADIO7

#добреналаштоване

Blog

ТНМК альбом Ватра

ТНМК пропонують Червону Ватру. Група випускає новий альбом, який складатиметься з двох частин. Перша отримала назву «Ватра. RED», яку вони презентують тепер, а друга відповідно називатиметься «Ватра. BLACK» і вийде пізніше.

Фоззі: «Альбом «Ватра» ми створили та записали під час локдауну, коли сиділи вдома. Спочатку перекидувалися в чаті ідеями, а потім вже почали зустрічатися на студії у двох, у трьох, у чотирьох, в сімох. Оскільки концертів у той час не було, то ми весь свій час присвятили творчості. Написали у той період близько 20 треків, які вирішили розділити на дві частини, щоб людям було легше сфокусуватись».

Фагот: «Так, багато було часу, багато музики в голові, і так по трошки накопичили купу матеріалу, настільки багато, що вирішили його помістити в дві частини альбому. Хоча концепт залишився один, бо всі треки записані і створені в один і той самий момент. Альбом має назву «Ватра» в двох частинах. Перша частина «RED, а друга «BLACK»».

Фоззі: «Перша частина складається з десяти пісень та десяти інтермедій (скітів), які лунають між треками. Скіти завжди були нашою «фішкою», тому ми вирішили продовжити цю традицію. Деякі композиції з цієї платівки були раніше презентовані синґлами, а деякі ще ніхто не чув».

1. «Чути».

Фоззі: «Цей трек було створено в якості інтро до концерту і свою крайню програму впродовж року ми розпочинали саме з нього».

Фагот: «Пісня вийшла дуже яскравою, десь трошки агресивною, але мені здається, що ми просто скучили за концертами. Нам хочеться співати і грати, тому в цій пісні ми задаємо самі собі і всім питання: «Є тут люди!? Нас всім чути!?» . І віримо, що нас почують».

2. «Хороший рік. Поганий рік».

Фоззі: «Це наш чесний звіт за 20-й рік, який ми подолали з вами. Було дуже важко і ми вирішили про це написати пісню. Треба зафіксувати все те, що прожили в 20-му році, долаючи свій перший в житті локдаун».

Фагот: «Це напевно одна з найяскравіших замальовок карантинно-локдаунного тріпу котрий ми всі разом пережили і вперше зрозуміли, що можемо сидіти вдома. Ми намагалися знайти себе без усіляких розваг, виключно використовуючи чотири стіни навколо і соц. мережі, телефони та комп’ютери. Можна сказати, що це наша рефлексія на те, що з нами відбувалося протягом 20-го року. Ми розуміли, що багато поганого у цьому році, але все ж таки не можна так себе завалювати поганими думками. Тому ми намагалися знайти щось хороше у 20-му році».

3. «Весну».

Фоззі: «Цей трек є для нас експериментом. Ми його робили спільно з бітмейкером та аранжувальником Teejay. Всі ждуть весну, а ми ні, тому що зима на носі. Саме тому ми випускаємо альбом «Ватра». Гріємося, як можемо, мріючи про весну».

Фагот: «Teejay – дуже потужний та яскравий бітмейкер та аранжувальник, з яким нам вдалося поекспериментувати та знайти нове звучання».

4. «Пірати».

Фагот: «У треку «Пірати» дуже цікава та довга історія. Басовий риф придумав режисер Віктор Придувалов, котрий дуже багато зняв відео-кліпів для ТНМК і не тільки для нас. Якось він зайшов на студію і сказав, що є басовий ріфчик. Ми послухали та схвалили. Наступного разу він знову прийшов і сказав, що показав риф Жадану, а той сказав, що зробить текст».

Фоззі: «Специфічний дуже трек, який ми зробили разом із Жаданом та Собаками і режисером Віктором Придуваловим, який грає на бас-гітарі. Текст написаний Сергієм Жаданом. Мені здається, що це оптимальний маніфест для хлопчиків нашого віку, які мають відчувати те, що відчували ми під час виконання цієї пісні. Ми всі пірати».

5. «Пам’ятай».

Фагот: «Пісня «Пам’ятай» пройшла дуже довгий і творчий шлях. Оригінальний трек був записаний гуртом ТНМК вже після того, як продюсер Probass зробив свою версію пісні».

Фоззі: «Так сталося, що в голосуванні, яке проводив Фагот у власній голові, перемогла пісня «Пам’ятай» у версії гурту ТНМК. Хоча, було кілька версій, які ви можете знайти і послухати в мережі».

6. «За гітарою».

Фоззі: « В цій пісні я відчуваю осінь і сподіваюся, що ви теж її відчуєте та загадаєте те, що іноді тікає від нас під тиском сучасності».

Фагот: «Не дивлячись на те, що ми рухаємося вперед, ми все одно пригадуємо все, що з нами відбувалось, коли ми були маленькими хлопчиками. Ми ходили по підворіттях у Харкові. Шукали свої перші музичні уподобання. Свої перші цигарки, гітари, емоції та перші стосунки. Адже, все, що з нами відбувається вперше, воно ж нікуди не дівається, а сидить в середині нас. Піснею «За гітарою» ми хотіли переосмислити своє дитинство».

7. «Контакт».

Фоззі: «Один із перших треків, який ми засвітили з цієї платівки. Це теж експеримент, який ми робили спільно з аранжувальником Юрієм Медвідем. Фактично це є науково-фантастичне оповідання, в якому беруть участь Фагот, Ілон Маск та сині жінки з Венери. А я у цій історії виконую роль двірника Вадима».

Фагот: «Це також експеримент. Ми шукали нове звучання, біти, звучки та синтюки. От така от зоряна пісня вийшла в колабі з Юрієм Ведмідем. Мені дуже зайшло те, що в ідеї пісні та кліпу був космос, політ на інші планети у пошуках нової, хорошої та позитивної долі».

8. «Повстання планети Кардаш’ян».

Фагот: «Це виключно музичне рішення нашого бас-гітариста Кості, який зробив таку замальовку, за яку ми потім вчепилися і зробили повноцінну пісню. До того ж у Фоза давно був готовий яскравий, іронічний і навіть саркастичний трек».

Фоззі: «Наш бас гітарист Котя, надіслав у наш груповий чат кільце, яке придумав на гітарній педалі. А я тієї ж ночі на мобільний телефон начитав версію треку і так він зафіксувався. Основною ідеєю треку є те, що людство останнім часом звернуло не туди».

9. «Ми смішили Бога».

Фоззі: «Ви його вже могли чути раніше, оскільки ми його засвітили в той момент, коли самі собі подарували на день народження. Мені одразу здавалося, що буде прекрасно закінчити альбом піснею про те, що будь-які плани смішать Бога. Перша частина альбому мала закінчуватися цією піснею, але ми подумали і вирішили зробити бонус. Чуму б ні. Адже 10 – це красиво».

Фагот: «Ми дуже багато чого планували, дуже багато ділилися планами один з одним, з людьми та всесвітом. Але якщо хтось споглядає за нами зі сторони, то для нього певно це дуже весело. Людина планує, а Бог сміється».

10. «Маракуй» (бонус-трек).

Фоззі: «Трек «Маракуй» ми хотіли приховати, як раніше це робили на компакт-дисках. Людям треба було пару хвилин почекати в тиші, щоб надибати такий прихований трек».

Фагот: «Можна навіть сказати, що він може бути в цьому альбомі повноцінним, не дивлячись на те, що він зроблений теж експериментально і з новим пошуком звучання і взагалі по-іншому. Трек «Маракуй» – це такий собі девіз кожного з нас, тому, що ворогів багато, але ми одні, єдині, справжні, найкращі».

Слухайте велику прем’єру в етері “RADIO7” сьогодні о 14.00

 

TENK Презентує нову композицію “Не Турбувати”

TENK продовжує експериментувати зі своєю творчістю і випускає нетипову для себе роботу. Пісня має назву «Не Турбувати». Написав він її давно років п’ять тому, але доробити і випустити в люди зважився тільки тепер.

 

«Я всі свої текстові напрацювання пишу в блокнот. Стара школа. Я так краще відчуваю. І так вийшло, що я потрапив на свою студію у Миргороді і знайшов ці старі блокноти. Там був цей текст. Я пам’ятав, що він має бути в такому стилі, бо тоді я слухав таку музику, але не наважувався її робити, тому що все-таки реп мені ближчий був і є. Але коли я почитав, то зрозумів: «А чому ні?». Мені здається, що ментально я доріс до того, що можна пробувати», – розповів TENK.

 

І спробував, а тепер презентує результат цієї проби пера. Як і левова частина музичних творів, пісня «Не Турбувати» теж про кохання.

 

«Про стосунки чоловіка і жінки, про любов, але більш таку дику молодіжну, коли ти не думаєш головою, а думаєш чимось іншим», – пояснив TENK.

Слухайте композицію в етері “RADIO 7”

НА ЗАКАРПАТТІ ЗАТРИМАЛИ ДВОХ ГРОМАДЯН ВІРМЕНІЇ, ЯКІ НАМАГАЛИСЯ НЕЗАКОННО ПЕРЕТНУТИ КОРДОН

Учора ввечері прикордонники Чопського загону затримали двійку іноземців, які мали намір незаконним шляхом дістатися Словаччини.
Про появу на околиці населеного пункту Княгиня невідомих, які прямують в бік кордону, дільничному інспектору відділу «Великий Березний» повідомив місцевий житель.
Прикордонники  одразу вислали на пошуки правопорушників групу реагування. У результаті оперативно проведених заходів на відстані 3500 метрів від держрубежу прикордонний наряд затримав двох чоловіків середнього віку. Вони мали при собі закордонні паспорти громадян Вірменії і визнали намір незаконно перетнути кордон.
Затриманих доставили у прикордонний підрозділ для складання адміністративно-процесуальних документів. Їх буде притягнуто до відповідальності за ч.2 ст.204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України».

Зі сховків, облаштованих у пасажирському вагоні, прикордонники дістали 50 кг бурштину

 

На Закарпатті прикордонники Чопського загону завадили незаконній оборудці нашого співвітчизника, який намагався поза контролем перемістити через кордон 50 кг бурштину.

«Сонячне» каміння виявили сьогодні вночі у залізничному пункті  пропуску «Чоп (Дружба)» під час перевірки причіпного вагону «Київ – Відень» у складі міжнародного потягу сполученням «Чоп – Захонь».

На підставі аналізу ризиків, у прикордонного наряду виникли підозри щодо можливого переміщення у пасажирському потягу прихованих від прикордонно-митного контролю товарів. Прикордонники розпочали ретельну перевірку вагону. Під час огляду у двох купе під умивальниками, за декоративною обшивкою, військовослужбовці виявили 88 пакунків. В них знаходилося каміння жовто-коричневого кольору. Попередньо встановлено, що це необроблене каміння бурштину різних фракцій та кольорів. Загальна вага вмісту пакунків склала 50 кілограмів. Власником каміння виявився 33-річний громадянин України.

На адресу Ужгородського відділу ГУНП в Закарпатській області прикордонники направили повідомлення за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст.240-1 ККУ «Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення,  переробка бурштину». Виявлене каміння вилучено співробітниками митниці для проведення експертної оцінки.

 Пресслужба Чопського прикордонного загону

 

GG ГуляйГород – «Рясна Красна»

До різдвяних свят етно-електро проєкт GG ГуляйГород підготував сучасний варіант автентичної колядки. В основі «Рясна Красна» лежить архаїчна пісня-містерія з Центральної України, під яку зустрічали зимові свята наші предки.

  Також гурт випустив анімаційний кліп-сторі.

«У різдвяну ніч небо розкривається для того, щоб увібрати у себе та втілити у життя всі людські бажання. Ця історія розповідає про те, що навіть у великому сучасному мегаполісі трапляються справжні дива на Різдво», – кажуть музиканти.

GG ГуляйГород – етно-електро проєкт, що поєднав український фольк із сучасною денс-музикою. Вперше проект став відомий широкій аудиторії після випуску спільного альбому «Тартак – ГуляйГород».

За плечима гурту три альбоми, відеокліпи, концерти у Польщі, Естонії, Греції, Єгипті та в Індії, участь у великих українських фестах, таких як «Atlas Weekend», «Respubica FEST», «Faine Misto», «Gogol Fest», «Khortytsia Freedom», «Країна Мрій» тощо.

GG ГуляйГород – фіналіст музичних конкурсів М2 Хітконвеєр 2021, 2018 та Українська Пісня 2021, 2016.

Слухайте цю композицію в Етері “RADIO 7”

Кордон закрито. Україна через “Омікрон” заборонила в’їзд з восьми країн Африки

Опівночі 3 грудня набуло чинності рішення Кабміну про заборону перетину кордону України іноземцями, які прямують з восьми африканських країн. В цих країнах стрімко поширюється новий штам коронавірусу під назвою “Омікрон”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову Кабміну.

Кому заборонили в’їзд

Перетин кордону забороняється іноземцям, які перебували щонайменше 7 днів на території наступних країн:

  • Південно-Африканська Республіка;
  • Ботсвана;
  • Зімбабве;
  • Намібія;
  • Лесото;
  • Королівство Есватіні;
  • Мозамбік;
  • Малаві.

Обмеження не стосується іноземців, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, а також працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій та членів їх сімей.

Самоізоляція для українців

Українці та іноземці, яким дозволено в’їзд в країну, що повертаються в Україну після щонайменше 7 днів перебування в цих африканських країнах, зобов’язані пройти самоізоляцію або обсервацію протягом 14 днів.

Джерело.

Переговори Путіна і Байдена: ЗМІ оприлюднили ймовірну дату їх проведення

Переговори президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна можуть відбутися 7 грудня. Однак остаточна дата поки що не узгоджена.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російський “Коммерсантъ”.

За інформацією російських ЗМІ, зустріч двох президентів ймовірно буде проходити у форматі відеозв’язку.

“Їхня розмова (ймовірно, з відео-конференц-зв’язку) може відбутися вже на початку наступного тижня. Обговорюється 7 грудня, але дату остаточно не погоджено”, – йдеться в повідомленні.

Джерело.

Бойовики 6 разів відкривали вогонь по позиціях ЗСУ, поранений український військовий

Упродовж минулої доби, 2 грудня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 6 порушень режиму припинення вогню. Два з них – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр штабу ООС.

В напрямку Новолуганського ворог здійснив обстріл з мінометів калібру 82 мм та ручних протитанкових гранатометів.

В бік Широкиного окупанти вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Неподалік Красногорівки російські найманці застосували міномети калібру 120 мм.

Біля Водяного противник вів вогонь з станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.

В районі Катеринівки, що у Луганській області, обстріли здійснювались з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Поблизу Світлодарська окупанти обстріляли наші позиції зі стрілецької зброї.

Внаслідок ворожих дій один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я – задовільний.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Станом на 7 годину ранку, 3 грудня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Джерело.

На Донбасі внаслідок обстрілів поранили українського військового

У четвер, 2 грудня, збройні формування Росії чотири рази порушили режим припинення вогню на Донбасі, два з яких із застосуванням забороненого озброєння. В результаті ворожого обстрілу один український військовий отримав поранення.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр штабу ООС.

Так, бойовики вели вогонь у напрямку Новолуганського. Окупанти здійснили обстріл з мінометів калібру 82 мм і ручних протитанкових гранатометів

У бік Широкиного російські найманці вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Неподалік Красногорівки окупаційні війська застосували міномети калібру 120 мм.

Біля Водяного на Приазов’ї противник вів вогонь зі станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.

“В результаті ворожих дій один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення. Воїна надано до медичної допомоги та евакуйовано до лікувального закладу. Стан його здоров’я – задовільний”, – йдеться в повідомленні.

У штабі додали, що українські військові відкривали вогонь у відповідь і змусили окупантів припинити обстріли.

Джерело.

Статистика погіршується. В Україні майже 14 тисяч нових випадків COVID та більше 500 смертей

В Україні за минулу добу заразились коронавірусом 13 777 людей, а померли – 509. Одужали майже 23 тисячі людей.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на повідомлення МОЗ.

 

Статистика погіршується. В Україні майже 14 тисяч нових випадків COVID та більше 500 смертей

 

За добу госпіталізували 2 992 особи; летальних випадків – 509; одужали – 22 893 особи.

За весь час пандемії в Україні захворіли – 3 477 649 осіб; одужали – 3 018 620 осіб; летальних випадків – 87 566.

Джерело.

COVID за добу. В Україні більше 13 тисяч заражень та 525 смертей: де найбільше

В Україні за минулу добу заразилась коронавірусом 13 531 людина. Найбільше нових випадків за добу в Києві, Донецькій та Житомирській областях.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу МОЗ.

 

COVID за добу. В Україні більше 13 тисяч заражень та 525 смертей: де найбільше

 

Зокрема, захворіли 1346 дітей та 240 медпрацівників. За добу померли 525 людей, одужали – 23 535, госпіталізували – 3003.

Протестували методом ПЛР – 45 544 людей, методом ІФА – 8912, експрес-тестами – 32 034.

Де найбільше заражень за добу:

  • Київ (1418),
  • Донецька область (803),
  • Житомирська область (743).

Де найбільше смертей за добу:

  • Дніпропетровська область (63),
  • Запорізька область (55),
  • Харківська область (37).

Джерело.

Соціальна адаптація ветеранів

Меморандум про співробітництво у сфері забезпечення прав та інтересів ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих, сприянні психологічній і правовій допомозі, соціальній адаптації, організації професійній орієнтації підписали днями Міністерство у справах ветеранів України та Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації».
Важливий для соціальної адаптації, професійного навчання ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих документ уклали під час міжнародного симпозіуму «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України». Домовилися також співпрацювати у розвитку підприємницьких ініціатив та можливостей ветеранів. Відповідний Меморандум про співпрацю із норвезькою стороною підписало також Міністерство освіти та науки України.
Симпозіум організував Міжнародний фонд соціальної адаптації та Nord університет за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.
Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що завдяки співпраці з проєктом «Норвегія – Україна» вже понад 2 400 наших захисників пройшли перекваліфікацію та отримали цивільні спеціальності. За її словами, для Мінветеранів є пріоритетними освітні програми з IT і проєктного менеджменту, сільського господарства та митної справи.
Від Ужгородської міськради участь у симпозіумі взяла начальник відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів, сім’ї та гендерної політики, заступник начальника управління пільг, гарантій та компенсацій департаменту соціальної політики Вікторія Пфайфер.
Цього року департамент соціальної політики міськради Ужгорода долучився до проєкту «Норвегія-Україна» щодо професійної адаптації ветеранів. Зокрема, у травні за круглим столом з участю президента міжнародного фонду соціальної адаптації Володимира Рубцова , ГО «Наше рідне Закарпаття», Ужгородського національного університету узгодили, що учасники бойових дій на сході України та члени сімей загиблих пройдуть навчання за програмою «Англійська мова професійного спрямування: проєктний менеджмент». 10 осіб уже пройшли таке навчання, фінансування на це склало понад 100 тис. грн.