RADIO7

#добреналаштоване

ТНМК альбом Ватра

ТНМК альбом Ватра

ТНМК пропонують Червону Ватру. Група випускає новий альбом, який складатиметься з двох частин. Перша отримала назву «Ватра. RED», яку вони презентують тепер, а друга відповідно називатиметься «Ватра. BLACK» і вийде пізніше.

Фоззі: «Альбом «Ватра» ми створили та записали під час локдауну, коли сиділи вдома. Спочатку перекидувалися в чаті ідеями, а потім вже почали зустрічатися на студії у двох, у трьох, у чотирьох, в сімох. Оскільки концертів у той час не було, то ми весь свій час присвятили творчості. Написали у той період близько 20 треків, які вирішили розділити на дві частини, щоб людям було легше сфокусуватись».

Фагот: «Так, багато було часу, багато музики в голові, і так по трошки накопичили купу матеріалу, настільки багато, що вирішили його помістити в дві частини альбому. Хоча концепт залишився один, бо всі треки записані і створені в один і той самий момент. Альбом має назву «Ватра» в двох частинах. Перша частина «RED, а друга «BLACK»».

Фоззі: «Перша частина складається з десяти пісень та десяти інтермедій (скітів), які лунають між треками. Скіти завжди були нашою «фішкою», тому ми вирішили продовжити цю традицію. Деякі композиції з цієї платівки були раніше презентовані синґлами, а деякі ще ніхто не чув».

1. «Чути».

Фоззі: «Цей трек було створено в якості інтро до концерту і свою крайню програму впродовж року ми розпочинали саме з нього».

Фагот: «Пісня вийшла дуже яскравою, десь трошки агресивною, але мені здається, що ми просто скучили за концертами. Нам хочеться співати і грати, тому в цій пісні ми задаємо самі собі і всім питання: «Є тут люди!? Нас всім чути!?» . І віримо, що нас почують».

2. «Хороший рік. Поганий рік».

Фоззі: «Це наш чесний звіт за 20-й рік, який ми подолали з вами. Було дуже важко і ми вирішили про це написати пісню. Треба зафіксувати все те, що прожили в 20-му році, долаючи свій перший в житті локдаун».

Фагот: «Це напевно одна з найяскравіших замальовок карантинно-локдаунного тріпу котрий ми всі разом пережили і вперше зрозуміли, що можемо сидіти вдома. Ми намагалися знайти себе без усіляких розваг, виключно використовуючи чотири стіни навколо і соц. мережі, телефони та комп’ютери. Можна сказати, що це наша рефлексія на те, що з нами відбувалося протягом 20-го року. Ми розуміли, що багато поганого у цьому році, але все ж таки не можна так себе завалювати поганими думками. Тому ми намагалися знайти щось хороше у 20-му році».

3. «Весну».

Фоззі: «Цей трек є для нас експериментом. Ми його робили спільно з бітмейкером та аранжувальником Teejay. Всі ждуть весну, а ми ні, тому що зима на носі. Саме тому ми випускаємо альбом «Ватра». Гріємося, як можемо, мріючи про весну».

Фагот: «Teejay – дуже потужний та яскравий бітмейкер та аранжувальник, з яким нам вдалося поекспериментувати та знайти нове звучання».

4. «Пірати».

Фагот: «У треку «Пірати» дуже цікава та довга історія. Басовий риф придумав режисер Віктор Придувалов, котрий дуже багато зняв відео-кліпів для ТНМК і не тільки для нас. Якось він зайшов на студію і сказав, що є басовий ріфчик. Ми послухали та схвалили. Наступного разу він знову прийшов і сказав, що показав риф Жадану, а той сказав, що зробить текст».

Фоззі: «Специфічний дуже трек, який ми зробили разом із Жаданом та Собаками і режисером Віктором Придуваловим, який грає на бас-гітарі. Текст написаний Сергієм Жаданом. Мені здається, що це оптимальний маніфест для хлопчиків нашого віку, які мають відчувати те, що відчували ми під час виконання цієї пісні. Ми всі пірати».

5. «Пам’ятай».

Фагот: «Пісня «Пам’ятай» пройшла дуже довгий і творчий шлях. Оригінальний трек був записаний гуртом ТНМК вже після того, як продюсер Probass зробив свою версію пісні».

Фоззі: «Так сталося, що в голосуванні, яке проводив Фагот у власній голові, перемогла пісня «Пам’ятай» у версії гурту ТНМК. Хоча, було кілька версій, які ви можете знайти і послухати в мережі».

6. «За гітарою».

Фоззі: « В цій пісні я відчуваю осінь і сподіваюся, що ви теж її відчуєте та загадаєте те, що іноді тікає від нас під тиском сучасності».

Фагот: «Не дивлячись на те, що ми рухаємося вперед, ми все одно пригадуємо все, що з нами відбувалось, коли ми були маленькими хлопчиками. Ми ходили по підворіттях у Харкові. Шукали свої перші музичні уподобання. Свої перші цигарки, гітари, емоції та перші стосунки. Адже, все, що з нами відбувається вперше, воно ж нікуди не дівається, а сидить в середині нас. Піснею «За гітарою» ми хотіли переосмислити своє дитинство».

7. «Контакт».

Фоззі: «Один із перших треків, який ми засвітили з цієї платівки. Це теж експеримент, який ми робили спільно з аранжувальником Юрієм Медвідем. Фактично це є науково-фантастичне оповідання, в якому беруть участь Фагот, Ілон Маск та сині жінки з Венери. А я у цій історії виконую роль двірника Вадима».

Фагот: «Це також експеримент. Ми шукали нове звучання, біти, звучки та синтюки. От така от зоряна пісня вийшла в колабі з Юрієм Ведмідем. Мені дуже зайшло те, що в ідеї пісні та кліпу був космос, політ на інші планети у пошуках нової, хорошої та позитивної долі».

8. «Повстання планети Кардаш’ян».

Фагот: «Це виключно музичне рішення нашого бас-гітариста Кості, який зробив таку замальовку, за яку ми потім вчепилися і зробили повноцінну пісню. До того ж у Фоза давно був готовий яскравий, іронічний і навіть саркастичний трек».

Фоззі: «Наш бас гітарист Котя, надіслав у наш груповий чат кільце, яке придумав на гітарній педалі. А я тієї ж ночі на мобільний телефон начитав версію треку і так він зафіксувався. Основною ідеєю треку є те, що людство останнім часом звернуло не туди».

9. «Ми смішили Бога».

Фоззі: «Ви його вже могли чути раніше, оскільки ми його засвітили в той момент, коли самі собі подарували на день народження. Мені одразу здавалося, що буде прекрасно закінчити альбом піснею про те, що будь-які плани смішать Бога. Перша частина альбому мала закінчуватися цією піснею, але ми подумали і вирішили зробити бонус. Чуму б ні. Адже 10 – це красиво».

Фагот: «Ми дуже багато чого планували, дуже багато ділилися планами один з одним, з людьми та всесвітом. Але якщо хтось споглядає за нами зі сторони, то для нього певно це дуже весело. Людина планує, а Бог сміється».

10. «Маракуй» (бонус-трек).

Фоззі: «Трек «Маракуй» ми хотіли приховати, як раніше це робили на компакт-дисках. Людям треба було пару хвилин почекати в тиші, щоб надибати такий прихований трек».

Фагот: «Можна навіть сказати, що він може бути в цьому альбомі повноцінним, не дивлячись на те, що він зроблений теж експериментально і з новим пошуком звучання і взагалі по-іншому. Трек «Маракуй» – це такий собі девіз кожного з нас, тому, що ворогів багато, але ми одні, єдині, справжні, найкращі».

Слухайте велику прем’єру в етері “RADIO7” сьогодні о 14.00

 

Leave a Reply