RADIO7

#добреналаштоване

У антарктичному озері знайшли рештки крихітних істот

У антарктичному озері знайшли рештки крихітних істот

Дослідники виявили рештки живих істот в підльодовикового антарктичному озері Мерсер, яке було ізольовано протягом тисячоліть.

Вчені випадково знайшли озеро в 2007 році, коли вивчали супутникові знімки крижаного покриву Антарктиди, пише Science Alert .

 

Щоб дослідити підльодовикове озеро глибиною понад 20 м, дослідники з проекту під назвою SALSA повинні були пробурити крихітний отвір глибиною в кілометр. Вони зробили це, використовуючи дриль з насадкою розміром з олівець, яка розпорошує нагріту воду. Після того, як отвір було зроблено, вони використовували інструмент для керна, щоб витягнути зразки назад на поверхню. Команда очікувала знайти в озері Мерсер мікробів, але вони були здивовані тим, що ще ховалося в воді. Зразки також містили останки крихітних ракоподібних і тіло Tardigrade, безхребетного, відомого своєю здатністю протистояти найсуворішим умовам.

Коли дослідники виявили в зразках тіла крихітних ракоподібних, вони були настільки здивовані, що подумали, що це було помилкою. Спочатку здавалося, що зразки були забруднені. Проте, після того, як обладнання було очищено, виявилося, що знайдені організми дійсно жили в Антарктиді. На думку вчених, тварини мешкали в водоймах приблизно в 50 кілометрах від озера Мерсер. Придатні для життя умови виникали при відступі льодовиків в останні 10 тисяч років. Неясно, як тварини потрапили в озеро. З’ясувати це допоможе аналіз ДНК і радіовуглецеве датування для більш точного визначення віку організмів.

“Антарктида – це місце на Землі, якого найменше торкнулися люди, і тому воно є дивовижною лабораторією для розуміння життя, біорізноманіття та льодовикової історії нашої планети”, – сказала Росс Вірджинія, директор Інституту арктичних досліджень Дартмутського коледжу. Крім того, вивчення водних шляхів Антарктики є найважливішим способом відстеження потенційних наслідків глобального потепління.

Джерело:  https://techno.nv.ua/ukr/popscience/skriz-zhittya-u-antarktichnomu-ozeri-znayshli-reshtki-krihitnih-istot-50002426.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply