RADIO7

#добреналаштоване

ЗНО для вступників у 2022 році не буде

ЗНО для вступників у 2022 році не буде

Зовнішнього незалежного оцінювання для вступників у 2022 році не буде.

Про це сказав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі всеукраїнського телемарафону, повідомляє Укрінформ.

«Жодних іспитів в університетах не буде для запобігання будь-яких проявів корупції. Буде створено на кшталт ЗНО, але без участі дитини. Все буде прозоро, бо комп’ютер не бере участі у якихось корупційних схемах. Спробуємо це зробити в 2022 році без стресу для дитини, без застосування механізму ЗНО», – зазначив Шкарлет.

Він нагадав, що відповідний законопроєкт подано до ВР і висловив сподівання, що його буде ухвалено найближчим часом.

Критикам такого рішення він порадив зважати на думку батьків, більшість яких, за його словами, висловлюються за скасування ЗНО.

«Більшість батьків висловлюється за скасування ЗНО та іспитів цього року. Вступ проводитиметься за певною електронною системою», – сказав Шкарлет.

Як повідомляв Укрінформ, МОН спільно з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради, освітянською та батьківською спільнотами виносить пропозицію про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році.

Зазначається, що скасування ЗНО сьогодні необхідно для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для країни та суспільства час.

Як повідомлялося, з 24 лютого в Україні триває російська збройна агресія. Ворог обстрілює та знищує об’єкти інфраструктури, обстрілює житлові райони українських міст і селищ.

Попри це з понеділка, 14 березня у 8 областях України поновлюється навчання. Це стосується Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Запорізької, Одеської, Кіровоградської областей. Кожен навчальний заклда обиратиме сам формат навчання.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply