RADIO7

#добреналаштоване

Змішання епох. В Іспанії знайшли християнський саркофаг племені вестготів

Змішання епох. В Іспанії знайшли християнський саркофаг племені вестготів

Чудово вирізаний саркофаг вестготської епохи був виявлений на римській віллі, перетвореній на некрополь в містечку Мула в Мурсії, на південному сході Іспанії.

Довжина саркофага становить два метри, він прикрашений різьбленими концентричними завитками і стилізованими листям плюща.

На тій стороні, в якій повинна була б лежати голова, вирізана монограма імені Христа — грецькі літери Хі і Ро. За стилем прикрас саркофаг датується 6 століттям. Це єдина в своєму роді кам’яна домовина тієї епохи, коли-небудь знайдена на південному сході Іспанії.

Команда з Університету Мурсії виявила саркофаг 15 липня на римській віллі Лос-Вільярікос. Лос-Вільярікос — це сільськогосподарський і житловий комплекс, побудований на лівому березі річки Мула в другій половині I століття. Він використовувався до першої половини V століття і є найбільшим і найкраще збереженим римським маєтком, виявленим в Мурсії.

Що вироблялося на віллі, поки невідомо. Мурсія була багата на природні ресурси — на корисні копалини, пшеницю, оливкову олію, мармуром, піщаником. Вілла була значно модернізована і розширена в 3 столітті і, ймовірно, використовувалася по-різному на різних етапах існування.

На віллі припинилася промислова діяльність, і вона була занедбана в кінці 5 століття. Кілька розрізнених жителів залишилися в занедбаній віллі і навколо неї, а до великого триклінія була додана напівкругла апсида, щоб перетворити його на місце християнського поклоніння.

Потім головний зал і атріум вілли були повторно використані в якості основного похоронного приміщення поруч зі стінами церкви. Мозаїчні підлоги, встановлені на третьому етапі переобладнання вілли (IV століття — перша половина V століття), були розібрані, щоб звільнити місце для поховань, які згодом поширились на інші кімнати колишньої резиденції.

У некрополі було знайдено більше 50 поховань V — VII століть, і більшість могил є скромними похованнями, іноді викладені камінням з боків і увінчані єдиної плитою з піщанику. Як декоративні елементи іноді додавалися фрагменти кераміки. Цей саркофаг — найрозкішніший з коли-небудь знайдених в некрополі.

Цього року кампанія розкопок почалася для проведення первинного дослідження району на північ від некрополя, де були виявлені басейни, які, як вважається, використовувалися для зберігання ще невідомого продукту, вирощеного на віллі. Виявлення саркофага стало повною несподіванкою для команди.

16 липня дослідники зняли кришку і виявили, що в саркофазі є людські останки та інші елементи, природа яких поки не встановлена. Вміст було видалено для вивчення.

Вони займалися розкопками під будівлею Villamena, сучасною спорудлю поруч із собором Гранади, яку було побудовано після того, як будівлю 14-го століття було знесено в 1938 році.

При Емірах Гранади династії Насрідов (1228−1492) це був склад, який використовується генуезькими торговцями для зберігання товарів, таких як шовк і цукор. Після Реконкісти католицькі величності перетворили будівлю на тюрму. Занепала в’язниця була знесена в останній рік Другої іспанської республіки. Тільки передні ворота залишилися стояти.

Тому, коли почалися розкопки, археологи очікували знайти артефакти часів середньовіччя. У парі метрів під поверхнею під плитою з брудного пісковика, вони виявили могилу. Коли плита була видалена, головний археолог Анхель Родрігес був приголомшений, побачивши свинцевий саркофаг.

Джерело.

Leave a Reply