RADIO7

#добреналаштоване

Телескоп Габбла відновлює наукову діяльність після місяця технічних проблем

Телескоп Габбла відновлює наукову діяльність після місяця технічних проблем

NASA вдалося запустити космічний телескоп Габбла після того, як застарілі технології призупинили наукові операції на місяць. Схоже, кар’єра культового інструменту не підходить до кінця, як цього побоювалися, про що ми вже писали трохи раніше.

13 червня комп’ютер з корисним навантаженням Габбла зламався, що автоматично призупинило наукові операції і перевело інструменти телескопа в безпечний режим. Дослідження показали, що проблема була викликана пошкодженням модуля пам’яті комп’ютера, і перезавантаження не дозволило відновити його працездатність.

Наступним кроком було перемикання на модуль резервного копіювання, але, на жаль, команда для запуску резервного копіювання не спрацювала. Протягом наступних кількох тижнів NASA працювало над діагностикою проблеми, а також над розробкою та тестуванням процедур для перемикання на резервний модуль.

nasa hubble space telescope

Зрештою, вчені NASA визначили, що несправність криється в регулюючому ланцюгу, який контролює рівні напруги в блоці управління потужністю (PCU). Або рівні напруги були занадто високими або занадто низькими, або сам регулятор вийшов з ладу і застряг в стані заборони, відключивши живлення з метою безпеки.

15 липня наукова група успішно включила резервний PCU, а також резервний командний блок форматування наукових даних (CU/SDF), який відправляє і форматує команди і дані. Інші компоненти також були переведені на альтернативні інтерфейси, щоб дозволити їм підключатися до резервного блоку комп’ютера.

Після успішного виконання цих кроків вчені NASA змогли включити резервний комп’ютер з корисним навантаженням і завантажити на нього польотне програмне забезпечення. Нарешті вдалося відновити ще кілька випробовувань та калібрувань, а також наукові операції.

nasa hubble space telescope

Астрономи, вчені та громадськість в цілому зітхнуть з полегшенням. Габбл продемонстрував неймовірну наукову цінність з моменту свого запуску в 1990 році, і він буде добре працювати в тандемі з довгоочікуваним космічним телескопом Джеймса Вебба, який повинен бути запущений в кінці цього року після того, як пандемія зірвала плани запуску. Слідкуйте за нашими оновленнями.

Джерело.

Leave a Reply