RADIO7

#добреналаштоване

Жахи на хімзаводі у Лисичанську та «ледачі українські біженці» – нові фейки кремля

Жахи на хімзаводі у Лисичанську та «ледачі українські біженці» – нові фейки кремля

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони оприлюднив добірку дезінформацій, маніпуляцій та фейків, які російська пропаганда спродукувала станом на ранок 24 травня.

Як передає Укрінформ, про це ЦПД повідомляє у Телеграмі.

Так, в міноборони рф заявили: «в Лисичанську Луганської області в будівлі та ангарах заводу рідкісних газів підрозділи ЗСУ розмістили ствольну артилерію та РСЗВ, замінували ємності з хімічними речовинами, а у підземних спорудах насильно утримують працівників заводу та місцевих жителів». Це фейк.

Також російські ЗМІ з посиланням на колаборантів Херсонщини повідомили, що «Херсонська область повністю відмовиться від гривні вже до кінця року, а в даний час у Херсонській області перебувають в обігу рубль та українська гривня». Це теж маніпуляція.

У ЦПД попереджають, що дезінформацією є інформація російських ЗМІ, що «поляки продовжують негативно висловлювати своє ставлення до хамства та неробства українських біженців. Зокрема, на одному з русофобських мітингів вони грубо відправляли українських біженців додому, а чоловікам прямо радили згадати про армію».

Як повідомляв Укрінформ, Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони викрив Телеграм-канал “Бунтарь”, який поширює дезінформацію і російські наративи.

Міністерство освіти і науки надало поради, як впізнати профілі ботів у соціальних мережах.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply