RADIO7

#добреналаштоване

Зеркаль: Україна має потужний важіль впливу на Угорщину – нафтопровід «Дружба»

Зеркаль: Україна має потужний важіль впливу на Угорщину – нафтопровід «Дружба»

Угорщина скористалася війною росії проти України, фактично вдаючись до шантажу Європейського Союзу, але в України є чим відповісти.

Про це заявила радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КБФ.

«Що стосується Угорщини, то Угорщина скористалася ситуацією, і фактично ми і Європейський Союз надали їй таку можливість», – сказала вона.

Як констатувала Зеркаль, «апетит» Угорщини щодо фондів Європейського Союзу зростає щодня. «І вони вирішили, що в них настав такий зірковий час, коли вони можуть вимагати все, що завгодно, аби тільки не зруйнувати європейську єдність», – обурилася Зеркаль.

Вона висловила жаль, що Угорщині дозволили це зробити.

«Фактично Європейській комісії довелося вносити зміни до своєї політики і дозволити здійснювати інвестиції, використовувати європейські кошти навіть на побудову нового нафтопроводу, не говорячи вже про переобладнання нафтопереробних заводів», – сказала вона.

«Але це ще не все. Звичайно, вони отримують ще всі кошти, які були заморожені по інших програмах. І це дійсно сумно, тому що в руках України є прекрасний важіль – це нафтопровід «Дружба», – сказала радниця міністра.

Вона підкреслила, що до Угорщини йде окрема нитка нафтопроводу «Дружба», з якою може «щось статися».

«І, на мій погляд, дуже би доречно було, якщо би з ним щось сталося (нафтопроводом). Але, знову-таки, це в руках уряду і Президента – вирішувати політичні питання, чи дійсно ми хочемо говорити з Орбаном тією мовою, яку він розуміє і яку він нав’язує Європейському Союзу, чи ми ще не готові до цього», – наголосила Зеркаль.

Як повідомлялося, Угорщина продовжує блокувати ухвалення шостого пакету санкцій Європейського Союзу проти російської федерації в частині нафтового ембарго.

Угорщина сильно залежить від російської нафти й газу. Вартість модернізації інфраструктури країни для отримання нафти з інших джерел оцінюється приблизно в 700 млн євро.

Серед очікуваних поступок Угорщині – надання їй на два роки більше часу, ніж решті країн ЄС, для припинення імпорту російської нафти. Крім того, Угорщина вимагає коштів ЄС на подолання пандемії, які були заморожені через порушення країною правил Євросоюзу, зокрема щодо судової системи.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply