RADIO7

#добреналаштоване

Зеленський: Європу накриє цунамі із мігрантів, якщо не вдасться розблокувати українські порти

Зеленський: Європу накриє цунамі із мігрантів, якщо не вдасться розблокувати українські порти

Президент України Володимир Зеленський закликав Європу допомогти розблокувати українські порти в Чорному морі, інакше це загрожує міграційним цунамі.

Як передає Укрінформ, про це заявив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на фестивалі цифрових технологій та медіа “4Gamechangers” у четвер у Відні.

“Якщо не зняти цю загрозу голоду, якщо не розблокувати Чорне море негайно, то результатом продовольчої кризи буде таке міграційне цунамі, яке досягне й вас, хоч Австрія розташована все-таки далеко від моря”, – додав Зеленський.

Він також нагадав, що росія створила загрозу масштабного голоду, заблокувавши Чорне море, і в неї у заручниках тепер мільйони людей, зокрема в Африці, Азії, Європі.

Ціни на газ і пальне у Європі надто залежні від російських компаній, а щоб наступна зима не була катастрофічною, необхідно встигнути позбутися залежності від енергоресурсів рф ще цього року.

“Просто погляньте на ціни на пальне, на газ тощо. Що з ними відбувається? Ринки надто залежні від російських компаній, від Газпрому та російських постачальників нафти. А отже, гаманці європейців надто залежні від того, скільки хоче з них витягнути знову-таки одна держава”, – сказав Зеленський.

Він додав, що одна держава не може ламати життя всіх у Європі чи навіть у всьому світі, і зазначив, що роками говорилося про те, що Європа не повинна залежати від російських енергоресурсів: “І в цьому році треба встигнути це зробити, щоб наступна зима не стала катастрофічною”, – наголосив Зеленський.

Президент акцентував увагу, що вже роками також говорять про те, що росія витрачає нафтодолари і газоєвро проти самого ж Заходу, проти всієї спільноти демократичних країн.

“Вона (росія – ред.) – спонсор розколів і дезінформації, антиєвропейських політичних рухів і проблем для всього континенту. Цей потік грошей, який використовується проти демократичного світу, має припинитися цьогоріч. Інакше всі у світі, хто ненавидить демократію, зрозуміють, що демократичний світ не здатний захищатися”, – наголосив Зеленський.

Глава держави наголосив, що партнери України мають посилювати санкційну політику проти росії та допомагати озброєнням для перемоги.

Як повідомлялося, 24 лютого рф розпочала новий етап війни проти України – повномасштабне вторгнення. російські загарбники обстрілюють та бомбардують мирні міста й села України, вбивають мирне населення. Сили оборони України чинять запеклий опір російським військам. Станом на 1 липня українські захисники знищили близько 35 750 росіян.

Фото: ОП

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply