RADIO7

#добреналаштоване

Завод Коломойського отримав знижку 4,5 млрд гривень на електрику для майнінгу криптовалют

Завод Коломойського отримав знижку 4,5 млрд гривень на електрику для майнінгу криптовалют

Завод Ігоря Коломойського завдяки можливій змові з владою отримував із державних АЕС електроенергію за заниженою ціною для виробництва криптовалюти Bitcoin на Запорізькому феросплавному заводі.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на розслідування програми “Схеми”.

“Перед тим, як на завод почали завозити обладнання, у грудні 2020 року відбувся аукціон, на який “Енергоатом” виставив великий обсяг електроенергії. Більшу його частину зі знижкою придбав трейдер з орбіти олігарха Коломойського – “Юнайтед Енерджі”. Замість первісної вартості 1,4 грн, одна кВт-година обійшлася приватній компанії в 1,15 грн”, – йдеться у розслідуванні.

Тільки на цьому аукціоні збитки держави склали 3 млрд грн. Загалом електроенергія з АЕС за заниженими цінами для Коломойського лише останнім часом спричинила збитки державі у розмірі 4,35 млрд грн.

“За даними співрозмовників “Схема”, представників неформальної бізнес-групи “Приват” також неодноразово бачили в “Енергоатомі” напередодні аукціонів з продажу електроенергії структурам з орбіти Коломойського. Йдеться про Михайла Кіпермана та Євгена Геллера. Тобто державна компанія продає дешеву електроенергію приватному трейдеру з орбіти олігарха. Трейдер постачає цю енергію на завод олігарха. І завод значить за рахунок майнінгу криптовалюти має можливість отримати прибуток. Але завод, який належить до сфери впливу Коломойського, не платитиме з цього податків у скарбницю”, – йдеться у розслідуванні.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply