RADIO7

#добреналаштоване

Запуск космічного телескопа Джеймса Вебба відкладається (знову)

Запуск космічного телескопа Джеймса Вебба відкладається (знову)

NASA відклало запуск космічного телескопа Джеймса Вебба, це ще одна відстрочка для наступника Габбла, хоча мета як і раніше полягає в тому, щоб величезний і складний інструмент відправився до свого нового дому в космосі до кінця року. Команда, що стоїть за проектом телескопа – співпраця між NASA і Європейським космічним агентством (ESA) – раніше мала намір запустити його 31 жовтня 2021.

Це не перша затримка для проекту вартістю $10 млрд. Розробка почалася ще в 1996, а в той час планувалося запустити її у 2007, у 2005 була значна реконструкція і будівництво фактично почалося тільки у 2016. Подальші перешкоди, в тому числі пандемія COVID-19, відсунули запуск до кінця 2021.

james webb space telescope

Це складний інструмент, що фокусується на довгохвильовому видимому і середньохвильовому інфрачервоному світлі, а не на ближньому ультрафіолетовому фокусі як у Габбла. Це дозволить йому бачити об’єкти за допомогою величезного дзеркала, яке розгортається, як високотехнологічна квітка, і ще більшого сонцезахисного козирка, який допоможе зберегти всю конструкцію в прохолоді. NASA та ESA планують розмістити його в точці Лагранжа L2 Земля-Сонце.

Розмови про затримку почалися в середині травня. Директор по запуску послуг Джеймс Вебб Беатріс Ромеро сказала, що на перенесення термінів впливає «поєднання різних чинників». Телескопу ще потрібно завершити процес складання перед відправкою на стартовий майданчик: він занадто великий у розгорнутому вигляді, щоб поміститися у відсік для корисного навантаження ракети.

Очікується, що це відбудеться ближче до кінця серпня, але щойно Вебб прибуде до Французької Гвіани, буде потрібно ще 55 днів, щоб підготувати його до запуску. Це буде включати в себе бустер Ariane 5, який наразі готується до перероблювання обтічника. Перш ніж телескоп зможе використовувати прискорювач, заплановані два випробувальних польоти, щоб переконатися, що модифікація робоча. Навіть в цьому випадку можуть існувати додаткові фактори затримки.

nasa james webb space telescope

Реальність така, що запуск Вебба відбудеться не раніше середини листопада. Можливо, команда допускає, що насправді це може статися в грудні, хоча мета як і раніше полягає в тому, щоб запустити ракету до кінця 2021. Щойно він досягне точки L2, йому потрібно буде продовжувати кружляти навколо неї по гало-орбіті.

Це те, що збільшить тривалість життя Вебба. Щоб залишатися на цій орбіті, потрібно паливо, і від того, скільки команда зможе завантажити на борт для початку, буде залежати, як довго новий телескоп зможе залишатися в робочому стані. Поточний план місії розрахований на п’ять років – після шестимісячного етапу введення в експлуатацію – з запасом палива на 10 років.

Джерело.

Leave a Reply